Televizyon sinemayı kıskaca aldı

Film Arası Dergisi Aralık sayısında sinema ve TV ilişkisini ‘Televizyon Kıskacında Popüler Sinema’ başlıklı geniş bir dosyayla masaya yatırdı. Ömer Faruk Sorak ve Cansel Elçin’in konuk olduğu dergide ayrıca Steven Spielberg ve Çağan Irmak konulu iki özel dosya daha dikkat çekiyor.

SİNEMA .
televizyon sinemayı kıskaca aldı

Film Arası Dergisi Aralık sayısında televizyon ve sinemanın günden güne artan etkileşimini, bunun sinemaya yansımalarını ve dizilerin sinemaya transfer olma serüvenlerini  kapsamlı bir dosyayla mercek altına aldı. “Televizyon Kıskacında Popüler Sinema” başlıklı dosyaya konuşan sektörün öne çıkan isimleri, konuyla ilgili düşüncelerini okurlarla paylaştı. Sinema ve televizyon dünyasının farklı alanlarında çok başarılı işlere imza atan Ömer Faruk Sorak ve Cansel Elçin dosya konuğu olarak görüşlerini Film Arası Dergisi için paylaştı.

BEĞENİ DÜZEYİNİ İSTİKRARLI İŞLER ARTTIRIR

Dosya kapsamında dergi editörlerinden Gökşen Aydemir’in yaptığı röportajda görüşlerini belirten yönetmen Ömer Faruk Sorak,  dizilerin sinema üzerinde yarattığı imaj ve iki ayrı alanın da kendine has yapıları üzerine çarpıcı görüşler beyan etti. Sorak’ın verdiği röportajdan bir bölüm şöyle: “Toplumun beğeni düzeyini artırabilecek işler yapmak ve istikrarlı biçimde ısrar etmek lazım. Sadece bizim değil, yayıncı kuruluşların da ısrar etmesi, reyting almıyoruz diyerek vazgeçmemesi lazım.”

CANSEL ELÇİN’DEN GÜZEL HABER

Oyuncu ve yönetmen Cansel Elçin ise özellikle Fransa’da aldığı eğitim ve oyunculuk tecrübeleriyle ilgili açıklamalarda bulunurken Türkiye’deki dizi ve sinema sektörünün sorunları ve geleceği üzerine önemli fikirler beyan etti. Elçin’in yönettiği ikinci film olan Melekleri Taşıyan Adam’la ilgili aktardığı en güncel haberler de Film Arası’nda.

Ayrıca dosya kapsamında Gökşen Aydemir ‘Yeşilçam'dan Televizyona, Televizyondan Sinemaya Dizili Yıllar’, Nergiz Karadaş ‘Yıldızlar Aydınlatır Gecelerimizi Ama Yıldızlar da Kayar Durmaz Yerinde’ ve Hande Kara ‘Hayaller Film, Hayatlar Dizi’ başlıklı makaleleri ile konuya derinlik kazandıran katkılar sundular.

KALANDAR SOĞUĞU’NUN YÖNETMENİ KONUŞTU

Asya’nın en önemli festivallerinden Tokyo Film Festivali’nde kazandığı Wowow En İyi Film ile En İyi Yönetmen ödüllerinin yanına Uluslararası Antalya Film Festivali’nde kazandığı ödülleri ekleyen Kalandar Soğuğu filminin yönetmeni Mustafa Kara ile derginin genel yayın yönetmeni Dilek Karataş’ın gerçekleştirdiği röportaj da Film Arası Dergisi’nde. Mustafa Kara, zorlu bir çekim sürecine sahip filmiyle ilgili çok özel ayrıntıları okuyucularla paylaşırken, festivallerle ilgili olarak “Ödül almak filmi iyi ya da kötü kılmaz ama benim gibi yolun başındaki biri için ödül almak çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Televizyon sinemayı kıskaca aldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.