300 kalori eksiltmek metabolizma sağlığımızı etkiler mi ?

Araştırmacılar, günlük kalorideki küçük bir azalmanın bile kan basıncını, kolesterolü ve diğer metabolik ölçümleri iyileştirebileceğini söylüyorlar

SAĞLIK .
300 kalori eksiltmek metabolizma sağlığımızı etkiler mi ?

Kuzey Carolina bir üniveristede yapılan araştırmalara göre;

Diyetinizden günde sadece 300 kalori keserek metabolik sağlığınızı artırabileceğinizi söylüyor. Küçük kalorili azalmanın kan basıncı, kan şekeri ve kolesterol için biyolojik belirteçleri iyileştirebileceğini söylüyorlar. 

Başka bir çalışmada, günlük kalori alımlarını 300 oranında azaltarak iki yılda ortalama 16 kilo verildiği gözlemlenmiştir. Beslenme uzmanları, genel kalorinin aksine, ne tür yiyecekler yediğinize odaklanmanın daha önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Her gün tükettiğiniz bir simit ya da ekmeği yemeyi kesitiğinizde yüksek tansiyon, yüksek kan şekeri, bel çevresinde aşırı yağlanma, anormal kolesterol ve trigliserit seviyeleri gibi metabolik sendrom için biyobelirteçleri geliştirmek için yeterli olabileceği gözlemlenmiştir.

 

Yeni Akit

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 300 kalori eksiltmek metabolizma sağlığımızı etkiler mi ?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.