Bu içecekler diş sağlığınızı olumsuz etkiliyor !

Herkes şahane bir gülümsemeye ve bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Yedikleriniz, içtikleriniz ise bembeyaz görünümünü gölgeleyebilir. İşte, dişlerinizi olumsuz etkileyen o içecekler!

SAĞLIK .
bu içecekler diş sağlığınızı olumsuz etkiliyor !

"Çok şeker yersen dişlerin çürür" sözünü çocuklar için sık sık kullanırız. Peki, gerçekten yalnızca şeker mi dişleri olumsuz etkiliyor? İşte, dişleri olumsuz etkileyen o içecekler!

Meyve suyu

Uzmanlar sağlıklı bir beden için meyve sularının fazlaca tüketilmemesi gerektiğini belirtiyor. Bolca şeker içeren meyve suları yerine günde iki porsiyon meyve tüketmeniz daha uygun olacaktır. Bolca kalori ve şeker içeren meyve suları yerine tatlandırdığınız suları tüketmeniz daha uygun olacaktır. Bolca şeker içeren bu içecekler ayrıca dişleri de olumsuz etkiler.

Limonata

İçerdiği asit nedeniyle limonata da diş yapısına ciddi zararlar veriyor. Bolca limonata tüketmek hem fazladan kalori almanıza hem de dişlerinizin çürümesine yol açabilir.

Enerji içecekleri

Enerji içecekleri çok ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor. İçeriğindeki kimyasallar ve kafein nedeniyle bu tip içecekler dişlerin çürümesine ve sararmasına yol açıyor.

Sağlık için en doğrusu nedir?

Sağlıklı bir beden için en iyi içecek sudur. Günde en az 2,5 litre su tüketerek sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz. Canınız serin bir şeyler içmek istediğinde kesinlikle bu tip içecekler tüketmeyin. En sağlıklı içecek olan suyu tüketmelisiniz. Suyun tadını beğenmediğini söyleyenler ise içeceklerini salatalık, nane ya da çilekle lezzetlendirebilir.

 

YENİ AKİT

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bu içecekler diş sağlığınızı olumsuz etkiliyor !
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.