Bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tüketirseniz...

Bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tükettiğinizde neler olabileceğini biliyor musunuz? Sizler için birçok ciddi hasatlığı engelleyen mucize karışımı araştırdık. İşte bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tüketmenin faydaları...

SAĞLIK .
bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tüketirseniz...

Asırlardır bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılan kimyonun sağlığa birçok faydası vardır. Özellikle balık, kırmızı ve tavuk etine eşsiz bir tat veren kimyonu Avrupa'da ise ekmek, peynir, şeker, bisküvi ve hamur işlerinde kullanılır. 

Kimyon yoğurtla beraber tüketildiğinde ise sağladığı fayda 2 kat olur. Gaz problemi yaşayan hastalara uzmanların tavsiye ettiği yoğurt kimyon karışımı aynı zamanda birçok faydası daha vardır.

İŞTE BİR KASEYE BİR TATLI KAŞIĞI KİMYON EKLEYİP TÜKETİLDİĞİNDE...

- İçerdiği flavonoid ve polifenol bileşenleri vücutta hasara uğramış hücreleri yeniler. Yoğurt ile beraber tüketildiğinde ise bağışıklığı güçlendirerek kanseri sıfırlar. Aynı zamanda hipertansiyon, tip 2 diyabet, osteoporoz, Alzheimer gibi hastalıklara yakalanma oranını da azaltır.

- B vitamini bakımından zengin olan kimyon rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Melatonin görevi gören B vitamini hem uykunuzu düzenler hem de stresi önler. İçerdiği esansiyel yağı sinir hücrelerini azaltarak beyin sağlığını da korur.

Kimyon yoğurtla tüketildiğinde E vitamini değeri artar. Bu da cildin deforme olmuş alanlarını yeniler. Dermis tabakasındaki hücrelreri dezenfekte ederek, kırışıklığı ve yaşlanmayı önler. Aynı zamanda cilt lekeleri, akne ve sivilce oluşmasına neden olabilecek durumları azaltır.

- Kandaki insülin üretimini sağlayan pankreastaki beta hücrelerini korur. Şeker hastalarının hemen her yemekte tüketmesi gereken bir besindir. 

Yemeklerdeki yağın etkisini azalttığında kilo almanızı engeller. Sindirim problemlerine karşı hemen etki gösterir. Yemek sonrası yaşanan hazımsızlığı gidererek gaz rahatsızlığını önler.

Yapılan araştırmalarda kimyonun mutluluk hormonunu da artırdığı gözlemlenmiştir. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kimyon ekleyip tüketirseniz...
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.