Dikkat: Gece yatarken telefonla oynamayın

Yapılan araştırmalara göre, antidepresan ilaçları kullanan kişiler yatakta telefon kullanıyorsa ilaç tesirini göstermiyor.

SAĞLIK .
dikkat: gece yatarken telefonla oynamayın

Psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan Antidepresan ilaçlarının işe yaraması için hastaların gün ışığına maruz kalmaları gerekiyor. Yani  gün ışığının haricinde telefon ekranından gelen mavi ışık gibi yapay etkenler, ilaçların etkisini göstermesini engelliyor.

Yapılan araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, Antidepresan hastalarının ışığa olan hassasiyeti normal bir seviyede olup, kendilerini daha sağlıklı hissetmelerine yardımcı olduğunu gösteriyor.

Araştırma ekibindeki Profesör Cain, "Gece vardiyalarında çalışan, gece televizyon izleyen ya da yatarken telefonlarını kullanan insanlar, kendilerini gece geç saatlerde parlak ışığa maruz bırakıyor. Parlak ışığa maruz kalmak da beynin hala gündüz olduğunu düşünmesine neden oluyor ki bu da bedenin biyolojik saatini alt üst ediyor. Eğer, bu insanlar antideprasan kullanıyorsa, yüksek ışık hassasiyetine sahip olmak etkiyi daha da arttırabilir." açıklamasında bulundu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dikkat: Gece yatarken telefonla oynamayın
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.