Hasta Yatağı Kullananlar Daha Çabuk İyileşiyor

Felçli ve yatalak hastalar sürekli yatmak zorunda olan hastalardır. Bu hastaların iyileşme ve tedavi süreci normal hastalara oranla daha zordur.

SAĞLIK .
hasta yatağı kullananlar daha çabuk iyileşiyor

Felçli hastalar birilerinin yardımıyla tedavisine devam etmektedir. Sürekli yatar pozisyonda olduğu için temel ihtiyaçlarını gideremezler. Bu nedenle felçli hastaların ya bakıcısı vardır ya da bir yakını tarafından bakılır. Felçli hastalar hareketsiz olduğu için normal yataklarda tedavi görmesi onlar için iyi değildir. Bu nedenle felçli yani yatalak hastalar için farklı bir yatak türünün üretilmesi meydana gelmiştir. Bu yatak türüne hasta yatağı denmektedir. Hasta yatağı manuel ve elektrikli olmak üzere iki çeşidi olan, hareket edebilen özel bir yatak türüdür.

Felçli hastalar için Haskar Hasta Yatakları firması tarafından üretilen bu yatak çeşidi son yıllarda ülkemizde kullanımı oldukça yükselen bir yatak çeşidi olmuştur. Hareket etme özelliğine sahip olması sonucu hem hasta hem de bakıcısı için daha rahat bir gün geçirilmesini sağlamıştır. Özellikle elektrikli hasta yatağı oldukça tercih edilen ve kullanışlı bir yatak çeşididir. Elektrikli hasta yataklarının hareket etmesi sonucu hasta sürekli aynı şekilde yatmaktan kurtulmuş ve hareket etmeye başlamıştır. Bu hareket sonucu hasta temel ihtiyaçlarını daha rahat karşılamıştır. Örneğin yemek için yataktan kalkması gereken hasta bu yatak sayesinde yatağın baş kısmını kaldırarak daha kolay bir şekilde yemek ihtiyacını giderir. Hasta yatağı hasta ve bakıcısı için hem kolaylık hem de zamandan tasarruf sağlar.

Hasta yatağında tedavi gören bir hasta normal yatakta yatan bir hastaya göre daha çabuk bir iyileşme sağlamaktadır. Bunun sebebi hasta yataklarının daha ortopedik ve sağlıklı olmasından kaynaklanır. Sağlık uzmanları da hasta yataklarının daha sağlıklı olduğunu söylemektedir. Hastane, huzurevi gibi sağlık merkezlerinde de hasta yatakları kullanılmaktadır. Hasta karyolası daha çabuk iyileşme sağladığı için artık evlerde de kullanılabilen bir ürün olmuştur. Hastanız sürekli yatar pozisyonda ise bu hasta yataklarını kullanmanızı öneririz. Oldukça uygun fiyatlarla satışı yapılan bu yatakların kısa süreli ihtiyaçlar için kiralık modelleri de bulunur. Felçli ve yatalak hastalar bu yataklar sayesinde daha sağlıklı ve hızlı bir iyileşme süreci geçirmektedir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hasta Yatağı Kullananlar Daha Çabuk İyileşiyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.