Günde 1 kaşık zeytinyağı içersek ne olur?.

Yapılan bir araştırmada düzenli bir şekilde günde bir kaşık zeytinyağı içmenin inanılmaz faydaları olduğu ortaya çıktı. Peki günde 1 kaşık zeytinyağı içersek ne olur? İşte zeytinyağının bilinmeyen faydaları....

SAĞLIK .
günde 1 kaşık zeytinyağı içersek ne olur?.

Hareketsiz bir yaşamın yanı sıra tüketilen aşırı karbonhidratlı ve yağlı yiyecekler ciddi kronik hastalıklara zemin hazırlar. Vücudun bütün işleyişini bozan bu yaşam biçimi ölüme bile neden olabilir. Uzmanlar bu durumun yaşanmaması için en sağlıklı beslenme biçimini araştırdı.

İşte günde bir kaşık zeytinyağı içmenin faydaları....

Yapılan araştırmalarda Akdeniz - Ege mutfağının sağlık açısından faydalı olduğu ortaya çıkarılmış. Bunun nedeni ise yemeklerin zeytinyağ ile yapılmasından kaynaklı olduğu açıklandı..

Aynı araştırmanın akabinde uzmanlar günde bir zeytinyağı yemenin kalp sağlığını olumlu etkilediği gözlemlenmiştir..

Sağlıklı yaşam sırrı olan zeytinyağı güçlü bir antioksidan olduğundan vücudu zararlı toksinlerden arındırır..

Vücudun daha sağlıklı ve dinç kalması için gerekli olan kolajeni sağlayarak organ ve kemiklerin daha sağlıklı çalışmasını destekler..

Zeytinyağı direk olarak vücuda alındığında faydası iki kat daha fazla olur. Bu yüzden uzmanlar zeytinyağını yiyeceklerden direk olarak tüketilmesi gerektiğini belirtiyor..

Yapılan bir başka araştırmada zeytinyağının beyindeki sağlıklı hücrelerin sayısını artırarak unutkanlık ve alzheimer gibi ciddi rahatsızlıkların riskini yüzde 80 oranda azalttığı tespit edilmiştir..

Zeytinyağı aynı zamanda sindirimi düzenleyen en etkili besindir..

 

 

Kaynak: Ahaber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Günde 1 kaşık zeytinyağı içersek ne olur?.
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.