Şok Diyetler Saçları Döküyor

Saç dökülmesinin nedenleri arasında bu dönemlerde yapılan şok diyetler ve bu diyetlerin yol açtığı kansızlık gibi problemler gösteriliyor.

SAĞLIK .
şok diyetler saçları döküyor

Mevsim geçişlerinde en sık karşılaşılan sağlık problemlerinin başında gelen saç dökülmesinin nedenleri arasında bu dönemlerde yapılan şok diyetler ve bu diyetlerin yol açtığı kansızlık gibi problemler gösteriliyor.
 
Protein ağırlıklı beslenme, sigara ve alkol kullanımından vazgeçmek saç sağlığını olumlu yönde etkilerken, sigara kullanımı saçların erken beyazlamasına yol açıyor.
 
Saç sağlığını korumanın yolunun düzenli ve dengeli beslenmekten geçtiğini belirten Memorial Hastanesi’nden Dermatog Ayfer Bankaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Son yıllarda fast-food tarzı beslenme alışkanlıklarının arttığını görüyoruz. Bu tarz dengesiz ve düzensiz beslenme alışkanlıklarının saç sağlığı üzerindeki zararları her geçen gün artıyor.
 
Sağlıklı ve dökülmeyen saçlar istiyorsanız, beslenmenizde protein, çinko, B 12 vitamini, folik asit ve bakır eksikliği olmamasına özen göstermeniz gerekiyor. Bu besinlerin eksikliği saç sağlığınızı olumsuz yönde etkiliyor.”

Rotahaber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Şok Diyetler Saçları Döküyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.