30 ilaç daha SGK tarafından karşılanacak

Bakan Selçuk, KOAH, epilepsi ve kalp rahatsızlıklarında kullanılanların da arasında olduğu 30 ilacın SGK tarafından karşılanacağını açıkladı.

SAĞLIK .
30 ilaç daha sgk tarafından karşılanacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 30 ilacın daha SGK tarafından karşılanacağını açıkladı.

Bakan Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklama da KOAH, epilepsi, kalp rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlar ile birlikte demir ilaçları ve solunum yolu hastalıkları tedavisinde kullanılan ilaçlarla beraber antibakteriyel ilaçlar, vitamin destek grupları, analjezik, antitrombotik ilaçlarının geri ödeme listesine eklendiğini belirtti.

Selçuk yaptığı açıklamasında şunları kayddeti:

"Bakanlık olarak, Tıbbi ve Ekonomik Değerlendirme Komisyonu’nda alınan kararlara göre 30 adet ilacı, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil ettik. Eşdeğer olan bu ilaçlar sayesinde sigortalılarımızın tedavilerinde alternatifler ve erişim kolaylığı sağlamış olduk.

Geri ödeme listesine eklediğimiz ilaçlar, antibakteriyel ilaçlar, kalp rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlar, vitamin destek grupları, KOAH, epilepsi, analjezik, antitrombotik, demir ilaçları ve solunum yolu hastalıkları tedavisinde kullanılan ilaçlardan oluşmaktadır."

 

Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 30 ilaç daha SGK tarafından karşılanacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.