Kanser öldürücü olmaktan çıkıyor mu?

Uzmanlar, kanser tedavisinde hastalığı öldürücü olmaktan kurtaran yeni bir yöntem geliştirdi. Bu yöntemle kansere yakalanmayan bir kişiden kanser hastasına hücre nakledilebilecek.

SAĞLIK .
kanser öldürücü olmaktan çıkıyor mu?

İngiltere’de yayın yapan The Daily Telegraph gazetesi, Londra’daki Francis Crick Enstitüsü’nün kanser dâhil bazı hastalıklar için kontrol hücreleri sağlayacak ‘bağışıklık bankaları’ oluşturacağını bildirdi. Gazete, kanser hastalarının gelecek yıldan itibaren bu yeni tedaviyi alabileceklerini aktarırken, yeni yöntemin kademeli olarak hastalar üzerinde kullanılacağını okuyucularına duyurdu.

İmmünolog ve yeni tedavi yöntemini geliştiren uzmanlardan biri olan Adrian Heidi, “Bağışıklık sistemini kanserle mücadele için kullanmak, hastalık için ideal bir tedavi yöntemi. Bu yöntem birçok hastanın maruz kaldığı kimyasalın kullanımı da önler” dedi.

Bağışıklık bankaları oluşturma fikrinin birçok insanın tedaviye erişebileceği anlamına geldiğini belirten uzman, her yıl dünya çapında 35 bin insanın kanserden etkilendiğini ifade etti.

Şarkul Avsat

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kanser öldürücü olmaktan çıkıyor mu?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.