Bisiklet Bir Çok Yeteneği Geliştiriyor

Her çocuk bir bisiklete sahip olmak için hayal kurar. Onlar için bisiklet bir karne hediyesidir.

SAĞLIK .
bisiklet bir çok yeteneği geliştiriyor

Havalar biraz ısınmaya başlar başlamaz çocuklar, soluğu bisikletiyle sokakta alır. Uzmanlara göre, bisiklete binmek çocuğu sadece mutlu etmekle kalmıyor, beden ve zihin sağlığına da büyük katkı sağlıyor. Sakarya Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi Çocuk Gelişimi Uzmanı Dr. İlknur Güven, bisiklete binmenin çocuğun bedensel gelişiminin yanı sıra denge, dikkat, yoğunlaşma, güven ve beceri yeteneklerini geliştirdiğini belirtiyor.

Bisiklet sürmenin öncelikle çocuğun beden sağlığına büyük katkısı olduğunu ifade eden Güven, bisiklete binmeyi 2,5 yaşından sonra öneriyor. Çocuğun yaşı ve boyuna göre uygun bisiklet seçilmesi gerektiğini ifade eden Güven şu önerilerde bulunuyor: "Bisiklet süren bir çocuğun sistematik hareket sebebiyle neredeyse tüm vücudu çalışıyor. El, kol, bacak, gövde kısaca bütün beden hareket ediyor. Kas yapısının gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Daha sağlıklı oluyor. Hastalıklara karşı direnci artıyor. Bisiklet süren çocuk daha sık nefes alıyor, bu da bedenine bol oksijen gitmesini, sağlıklı hücrelerin gelişmesine vesile oluyor."

Habe365

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bisiklet Bir Çok Yeteneği Geliştiriyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.