Dizlerdeki kireçlenmeye ''PRP'' tedavisi

Hücre köklerinin yenilenmesi amacıyla cilde uygulanan PRP, dizlerdeki kireçlenmeyi de tedavi ediyor.

SAĞLIK .
dizlerdeki kireçlenmeye prp tedavisi

Tıp dünyasında, kök hücrelerin yenilenmesi amacıyla hastalardan alınan kanın hücrelere ayrılıp pıhtılaşan kısmının yeniden hastaya verilmesi yöntemi olarak nitelendirilen PRP uygulaması, dizlerinde kireçlenme problemi yaşayan hastalar için de umut oldu.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Tuncay Çakır, güzellik merkezlerinde kök hücrelerini canlandırması, bölgesel kan dolaşımını artırması amacıyla cilde uygulanan hastanın kendi kanını alıp, belli aşamalardan geçtikten sonra pıhtılaşma hücrelerine ayırarak hastaya yeniden verilmesi yöntemini dizlerinde kireçlenme rahatsızlığı bulunan hastalara uygulamaya başladıklarını söyledi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaklaşık 6 ay önce başladıkları uygulama kapsamında 7 hastanın tedavi edildiğini anlatan Çakır, 6 hastadan olumlu yanıt aldıklarını, bir hastada ise yüzde 25 oranında iyileşme sağlandığını ifade etti.

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde yaşayan 73 yaşındaki Vahide Arslan da 10 yıldır dizlerindeki kireçlenme nedeniyle yürümekte zorluk çektiğini belirterek, ''Öldü dediğim, umudu kestiğim dizlerim bu tedavi ile yeniden hayat buldu. Çok şükür yürüyebiliyorum, işlerimi görüyorum. Ağrılarım da kesildi'' dedi.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dizlerdeki kireçlenmeye ''PRP'' tedavisi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.