İkiz, Üçüz Bebeklere Anne Sütü Yeter mi?

Doç. Dr. Nursan Dede ikiz, üçüz, dördüz gibi çoğul bebek sahibi annelerin ürettiği süt miktarının, çoğu zaman yeterli olabileceğini söyledi.

SAĞLIK .
ikiz, üçüz bebeklere anne sütü yeter mi?

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nursan Dede Çınar, ikiz, üçüz, dördüz gibi çoğul bebek sahibi annelerin ürettiği süt miktarının, bebeklerin her birinin beslenmesi için çoğu zaman yeterli olabileceğini söyledi.

Çınar, yeterli süt için annenin iyi beslenip stresten uzak durması gerektiğini belirtti. Çınar, "Tek çocuğa göre çoğul bebeklerin emzirilmesi anne için daha yorucudur. Daha çok uykusuzluğa sebep olması ve annenin sütünün yetersiz olacağını düşünmesi, bakım eksikliği ve kendisine beslenme süresince yardım edecek birinin olmaması gibi nedenlerle bebeklerine anne sütü verme oranları düşüktür." şeklinde konuştu. Çınar, bebeklerin sık emzirilmesi, annenin sağlıklı beslenmesi ve yeterli sıvı alınması ile stresten uzak durulmasının süt üretimini olumlu etkilediğini anlattı.

Zaman

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İkiz, Üçüz Bebeklere Anne Sütü Yeter mi?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.