Kravat Birçok Hastalığa Sebep Oluyor

Uzmanlar günlük hayatta, aksesuar olarak kullanılan kravatın aslında bir çok hastalığa sebep olduğunu söylüyor.

SAĞLIK .
kravat birçok hastalığa sebep oluyor

Nöroloji uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, sıkı bağlanan kravatların baş ağrısından damar sertliğine, kireçlenmeden gırtlak kanserine kadar birçok ciddi rahatsızlığa neden olduğuna dikkat çekti.

Reem Nöropsikiyatri Merkezi Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, sıkı bağlanan kravatın neden olabileceği rahatsızlıkları anlattı. Kravat zorunluluğu olan erkeklerin ciddi bir tehlike altında yaşadığını ifade eden Yavuz, "Özellikle erkeklerde sıkı bağlanan kravatlar, baş ağrısından damar sertliğine, kireçlenmeden gırtlak kanserine kadar birçok ciddi rahatsızlığa neden oluyor" dedi.

Dr. Mehmet Yavuz, gevşetilmeden kullanılan kravatların önemli beyin ve boyun problemlerini beraberinde getirdiğini belirterek, "Vücudumuzdan beyne kan pompalayan damarların verimini azaltarak kan akışını yavaşlatan sıkı kravat; baş ağrısı, baş dönmesi, konsantrasyon eksikliği, dengesizlik, damar sertliği ve hatta gırtlak kanseri gibi ciddi rahatsızlıklara yol açabilir.

Uzun yıllar kullanılan sıkı kravatlar, boyundaki şah damarlarında kireçlenme ve damar sertliğine neden oluyor. Bu durum özellikle 70 yaş ve üstü kişilerde felç riski taşıyor" ifadelerini kullandı.

Boyundaki baskının gırtlak kanserini tetiklediğinin altını çizen Yavuz, "Stresi artıran sıkı kravat; kişide çabuk sinirlenme, hoşgörü kaybı ve anksiyeteye neden oluyor. Bu tür kişiler kapalı ortamlarda fazla duramaz. Kravat boyun bölgesinde baskı oluşturduğu için, bu durum gırtlak kanserini tetikleyen kronik irritasyona neden olabilir" diye konuştu.

Dr. Yavuz, ciddi rahatsızlıkları önlemek için kravatın düğüm bölgesi gevşek ve gırtlağa baskı yapmayacak şekilde kullanılması gerektiğini belirtti.

Haber 7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kravat Birçok Hastalığa Sebep Oluyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • ahmet Pazartesi, 00:00

    araştırmacıları tebrik ediyorum

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.