Süper Ay bu akşam çıplak gözle görünecek

Ay, bu akşam Dünya'ya 2019 yılı içerisindeki en yakın konumuna gelecek. Süper Ay olarak adlandırılan bu doğa olayında Ay, sıradan görünümüne nazaran yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak görünecek.

SAĞLIK .
süper ay bu akşam çıplak gözle görünecek

Ay, bu akşam Dünya'ya 2019 yılı içerisindeki en yakın konumuna gelecek. Gökyüzünden sıradan görünümünden daha belirgin ve daha parlak bir şekilde görülebilecek olan Ay, bu akşam saatlerinde Süper Ay olarak isimlendirilen halini alacak.

 

 

Süper Ay Türkiye’den izlenebilecek!

Süper Ay bu akşam net bir şekilde Tüm Türkiye’den gözlemlenebilecek. İstanbul saati ile 18.20 civarında doğu yönünde net bir şekilde görülebilecek olan Süper Ay, ilerleyen saatlerde güneydoğu yönüne doğru yükselmeye başlayacak.

Dünya’ya 356.800 km'ye kadar yakınlaşacak olan Ay, sıradan günlere göre yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak görünecek.

 

 

Bu akşam gökyüzünde yaşanacak olan görsel şölen hiçbir ekipmana gerek kalmaksızın çıplak gözle çok net bir şekilde gözlemlenebilecek. Ayrıca NASA, Ay’ın Süper Ay formunu internet üzerinden canlı olarak yayınlayacak.

 

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Süper Ay bu akşam çıplak gözle görünecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.