Kellik tarih oluyor

Saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalanlar soluğu saç ekim merkezlerinde alıyor. Gelişen teknolojiyle yanık olan ve bir daha saç köklerinin canlanması mümkün olmayan deriye kök nakli yapılabiliyor.

SAĞLIK .
kellik tarih oluyor

Saç ekiminde beklentinin gerçekçi olması gerekiyor. Hastanın beklentisi ile elde edilecek görünüm arasında bir paralellik sağlanması gerekiyor.Bu nedenle saç ekimi yaptıracak olan kişiye daha önce ekim yapılan hastaların fotoğrafları ve ekilen greft sayıları açıkça belirtilmeli ve kişiye bağlı faktörler (saç rengi, saç teli kalınlığı, açıklığın miktarı) detaylı olarak konuşulmalıdır. Akşam'da yer alan habere göre; saç ekimi sadece saçı dökülen kişilere değil herhangi bir yanık ya da travma sonrası saç kaybına uğrayan kişilere de uygulanıyor. 

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Saçlı bölgelerdeki yara  dokusuna saç ekimi yapılarak kişinin psikolojik olarak rahatlaması ve doğal bir görünüme kavuşması sağlanıyor. Bölgedeki izi yok etmek mümkün olmuyor ama kıl kökü nakli ile izler komple kamufle edilebiliyor” dedi. Op. Dr. Cihantimur, saç ekiminin 3 bölümden oluşan aşamalarını anlattı: 

1. Aşama: Saç köklerinin alınması; mikromotorlu FUE yöntemi ile başınızın arka kısmındaki dökülmeme özelliği olan saçlarınızdan alınacaktır. Ortalama 3 saat sürmektedir. 

2. Aşama: Saç köklerinin ekileceği bölgeye kanalların açılması. Uygun açı ve doğrultuda, planlandığı sıklıkta kanal açılmalıdır. Operasyon ortalama 1 saat sürmektedir. 

3. Aşama: Kanalların açıldığı bölgeye ekim işleminin yapılması. Operasyon yaklaşık 3 saat sürmektedir. Dört bin greftlik bir saç ekim ameliyatı ortalama 7 saat sürmektedir. 

65-70 YAŞ GRUBUNA SAÇ EKİMİ ZARARLI DEĞİL

Muayene sonrasında donör alanı çok seyrek ve saç telleri zayıflamış kişilere ekim yapmak doğru değildir. Saç ekimi için en uygun hasta grubu 20 yaş ve üzeridir. 65-70 yaşlarında saç ektirmenin bir zararı yoktur sadece bu kişilerin herhangi bir rahatsızlığının bulunmaması gerekmektedir. (Kalp, yüksek tansiyon, diyabet gibi...)

ALKOL VE SİGARA KULLANILMAMALI

Saç ekimi, hastanede veya plastik cerrahi merkezlerinde ameliyathane koşullarında yapılıyor. Kullanılan malzemelerin steril olması gerekiyor. Operasyon öncesinde hastanın sağlık durumu detaylıca soruşturuluyor ve gerek duyulan kan tahlilleri yapılıyor. Operasyondan 1 hafta önce hastanın saç dökülmesine karşı kullandığı herhangi bir ilaç varsa kullanımı kesiliyor. Alkol alınmaması ve sigaranın azaltılması gerekiyor. 

DERİNİZ YANMIŞSA

Yanık izlerinde de genel yaklaşım yara iziyle aynıdır. Derinin ve o bölgedeki dolaşımın durumu kontrol edilip gerekli işlem uygulanarak yanık izleri kapatılıyor. İzlerin ekim işlemi gerçekleştirilerek ortadan kaybolması hem kişinin özgüvenini tekrar kazandıracak hem de birebir iletişimde insanların dikkatini çekmeyecektir. Saç ekiminde kullanılan Fue yöntemiyle birkaç saatinizi ayırarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Ve birkaç gün içerisinde sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kellik tarih oluyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.