Bereket Ekspresi Konya'daydı

Bayrampaşa Belediyesi, "Kardeşlik Sınır Tanımaz" sloganıyla başlattığı faaliyet kapsamında, "Bereket Ekspresi"nin 11. durağı Konya Garı'nda 4 bin kişiye iftar verdi.

RAMAZAN .
bereket ekspresi konyadaydı

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, iftar öncesi yaptığı konuşmada, Konya halkı tarafından çok sıcak karşılandıklarını söyledi. Konya'nın Anadolu'nun en güzel şehirlerinden bir olduğunu ifade eden Başkan Aydıner, şunları kaydetti:

"Konya'daki iftar programımıza 4 bin kişi katıldı. Birlikte kardeşlik ve dostluk iftarı yapacağız. Buraya Bayrampaşa'da yaşayan Konyalı kardeşlerimizin sevgi ve selamlarını getirdim. Belediyemizin başlattığı bu projemizin manası, bütün kardeşlerimizle bir arada olmak ve gönül köprüsü kurmaktır. Aynı zamanda, aynı duygu, düşünce ve sevdayı paylaşmaktır. Bugüne kadar Türkiye'nin birbirinden güzel il ve ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz iftar programlarımıza katılım yoğundu. Anadolu’yu karış karış gezen trenimizin son durağı Balıkesir olacak."

Konya Garı'ndaki iftar programına Başkan Aydıner’in yanı sıra Konya Valisi Muammer Erol, Ak Parti Konya milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu, Cem Zorlu ve İlhan Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Acar ve vatandaşlar katıldı.

Sema gösterisi ile sona eren programda katılımcılara özel iftar menüsü, Osmanlı macunu ve Osmanlı şerbeti ikram edildi.

KADİR GECESİ SOMA’DA

Sırasıyla Adapazarı, Bozüyük, Eskişehir, Yerköy, Şefaatli, Kayseri, Sivas, Malatya, Mersin ve Karaman’da iftar sofraları kuran Bereket Ekspresi, Afyonkarahisar ile Manisa'nın Salihli, Aydın'ın Nazilli, İzmir'in Selçuk ve Tire ilçelerine, ardından İzmir, Soma, Manisa ve Balıkesir'e gidecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bereket Ekspresi Konya'daydı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.