'Şeytan'ın Müzikleri Bulundu!..

Özbekistan'da rap ve rock müzik; sadizm, uyuşturucu ve ahlaksızlığın başlıca kaynağı gösterildi ve 'şeytani etkileri olan müzik' ilan edildi.

MÜZİK .
şeytanın müzikleri bulundu!..

Orta Asya cumhuriyetlerinden Özbekistan’da devlet televizyonunda yayınlanan "Melodi ve Felaket" adlı programda, Batı tarzı rock ve rap müziğin yaygınlaşması nedeniyle Özbek gençliğinin tehlikede olduğu savunuldu. Son yıllarda radikal İslamcılarla başı dertte olan İslam Kerimov yönetimi, Batı tarzı demokrasiyi de "aşırı demokrasi" olarak niteleyerek, Batı'dan yapılan kültür ithalatına savaş açtı.

 

Ria Novosti'nin eski Sovyet propaganda filmlerine benzettiği Özbek devlet televizyonunun programında, rock müziğin "Afrika avlanma geleneklerinden" ve rap'in de "hapisanelerdeki mahkumlardan" türediği öne sürüldü.

 

Rapçilerin bol ve uzun pantolon giymesinin altında hapisane giysilerinin yattığını iddia eden televizyon "Kötü güçler tarafından üretilen bu şeytani müzik Batılı gençliği alçalttı, şimdi de Özbek gençliğine musallat oldu" yorumunu yaptı.

 

Özbekistan kısa bir süre önce de yayınlarında çok fazla seks unsuru bulunduğu gerekçesiyle iki Rus kanalını tamamen kapatmıştı.

 

Habertürk

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Şeytan'ın Müzikleri Bulundu!..
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • şenay Çarşamba, 18:29

    saçmalık.. bu müziği yapanlar birer oyuncu.
    bunu müzikten çıkaranlara cahil derim ben. bir rock-metalsever olarak söylüyorum, bizler kesinlikle çok insancılız.
  • melek Çarşamba, 16:47

    ey gusel Allahım ya bunlar ne yemın edıyorum ben bunları gorsem tak dıye gıderım tüüü yazıklar olsun tıpe bak ya bu ınsanların bu kadar mı psıkolojısı bozuk

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.