4 Yıl Geçti Ama...

Denizin asi çocuğu Kazım Koyuncu’nun albümü MÜYAP’ın en çok satanlar listesine girdi.

MÜZİK .
4 yıl geçti ama...

MÜYAP’ın düzenlediği Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. 2008’in en çok satan albümlerine verilen ve Türkiye’nin “Müzik Oscarları” olan ödüller satış rakamlarına göre kategorilere ayrıldı.

100 bin ve üstünde satan albümlere verilen “Altın Ödül” listesinde yaşamını yitiren Kazım Koyuncu’nun adı dikkat çekti. Koyuncu, geçen yıl piyasaya çıkan eski şarkılarının toplandığı “Hayde” isimli albümüyle ödüle değer görüldü. Albüm satışının ise 150 bine dayandığı öğrenildi.

5 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan Kral Müzik Ödülleri’nde dağıtılacak ödüller yorumcular ve yapımcılara birlikte veriliyor.

4 kategoride verilen ödülleri alacak sanatçılar satış rakamlarına göre şu isimlerden oluşuyor: 300 binlik satışı yakalayıp Diamond Ödül alanlar: Tarkan, Ferhat Göçer, Serdar Ortaç. 200 binlik satışıyla Platin Ödül alanlar: İbrahim Tatlıses, İsmail YK, Ebru Gündeş. 100 binlik satış rakamıyla Altın Ödül alanlar: Sezen Aksu, Demet Akalın, Kazım Koyuncu, Rafet El Roman, Behzat Gerçeker, Gülben Ergen, Alişan.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 4 Yıl Geçti Ama...
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.