Selda Bağcan'ın 40 yıllık serüveni

Muhteşem sesi ve farklı yorumu ile dünyadaki pek çok müzik araştırmasına konu olmuş sanatçı Selda Bağcan’ın 1971’den bu yana seslendirdiği 40 ‘hit’ şarkısından oluşan ‘Selda Bağcan –40 Yılın 40 Şarkısı’ albümü raflardaki yerini aldı.

MÜZİK .
selda bağcanın 40 yıllık serüveni

Benzersiz yorumuyla Türkiye’nin yanı sıra dünyada da geniş bir hayran kitlesine sahip sanatçı Selda Bağcan 40’ıncı yılını ‘Selda Bağcan-40 Yılın 40 Şarkısı’ albümüyle kutluyor. Sanatçı Bağcan’ın özenle seçtiği 40 ‘hit’ şarkısının, orijinal kayıtlarıyla yer aldığı albüm, Majör Müzik etiketiyle müzik marketlerde ve dijital platformlarda satışa çıktı. Dünya basınında hakkında övgü dolu sayısız yazı yazılan, müziği ve siyasi duruşu ile farklı kategorilerde incelenen Bağcan’ın; 1971’de başlayan sanat hayatında seslendirdiği şarkıların yer aldığı albümde ayrıca, sanatçının biyografisi ile 40 yıllık müzik ve siyasal yaşamının kronolojik olarak anlatıldığı bir bölüm bulunuyor.

‘40 Yılın 40 Şarkısı’ serisinin ilki olan albüm, gelecek aylarda da sınırlı sayıda LP (Long Play) olarak da müzikseverlerle buluşacak.

Birgün'de yer alan habere göre Bağcan; tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir sanatçı. ABD’de The Times gazetesinde yayınlanan ‘Dünya Müziğinde Yaşayan Efsane ve Tarihi Kadın Şarkıcılar’ listesindeki 81 ismin arasına ‘Efsane Anadolu Şarkıcısı’ olarak adını yazdıran Bağcan; İngiltere’de ise ünlü Rolling Stones dergisinin ‘100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali’ listesinde yer alıyor. Elijah Wood, Antony Hegarty, Florence Welch gibi birçok dünya starının hayran olduğu sanatçının albümleri ise, özellikle DJ’ler ve araştırmacı müzisyenlerin büyük ilgisini çekiyor. Sesiyle, hayatı, acıyı ve isyanı bambaşka bir yorumun ışığında sunan Selda Bağcan; hem yeni albümler yapmaya, hem de dünyanın farklı yerlerinde konserler vermeye devam ediyor.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Selda Bağcan'ın 40 yıllık serüveni
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.