Bugün ölümünün 15. yıldönümü

Bugün, ünlü sanatçı Barış Manço’nun aramızdan ayrılışının 15. yıl dönümü.

MÜZİK .
bugün ölümünün 15. yıldönümü

1999 yılının 31 Ocak gecesi hayatını kaybeden Manço, bir dizi programla anılacak. Sanatçının İstanbul Kadıköy’de bulunan ve adını taşıyan evi, gün boyu ziyarete açık olacak.

BALMUMU HEYKELİ İLK KEZ SEVENLERİYLE BULUŞACAK

TRT Haber’de yer alan habere göre, Kadıköy Belediyesi, 1 Şubat Cumartesi gecesi ise Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bir anma gecesi düzenlenecek. Saat 20.00’de başlayacak bu ücretsiz etkinliğe Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve Barış Manço’nun ailesi de katılacak. Eşi Lale Manço ile çocukları Doğukan ve Batıkan Manço’nun seyirciyle söyleşisiyle başlayacak olan etkinlikte Başkan Öztürk de bir konuşma yapacak. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Korosu’nun sahne alarak Manço’nun en çok sevilen şarkılarından ‘Arkadaşım Eşşek’ şarkısını seslendireceği gece 24 Ayar Müzik Grubu’nun Manço’nun şarkılarından oluşan konseriyle devam edecek.

Gecenin sürprizi ise heykeltıraş Murat Daşkın’ın silikon kullanarak yaptığı Barış Manço heykeli olacak. Gerçek boyutlarda yapılan bu heykel ilk kez bu etkinlikte seyirci karşısına çıkacak. Etkinlik boyunca sahnede olacak Barış Manço heykeli daha sonra Barış Manço Evi’ne götürülecek.

BARIŞ MANÇO VAPURUYLA YOLCULUK

Barış Manço’yu anma etkinlikleri 2 Şubat Pazar günü ise kabir ziyaretiyle devam edecek. Barış Manço adlı şehir hatları vapuru saat 10.30’da Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi’nden hareket ederek, saat 11.00’de Kabataş İskelesi’ne uğrayacak ve 11.30’da Kanlıca İskelesi’ne yanaşacak. Manço’yu Kanlıca’daki mezarı başında anacak olan ailesi ve sevenleri 13.00’de aynı vapurla dönecek. Dileyen herkes bu yolculuğa katılabilecek.

BAKAN’DAN MESAJ

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Barış Manço’nun vefatının yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Çelik mesajında, “Sanatçı kişiliğiyle bir döneme damgasını vuran Türk müziğinin mihenk taşlarından Barış Manço’yu vefat yıl dönümünde saygı ve şükranla yad ediyorum. Zamanı yakalamayı ve mesleğine yansıtmayı çok iyi bilen Manço, aynı zamanda imzasını attığı işlerde başarıyı göğüslemekle yetinmeyen, daha güzele ulaşmak için var gücüyle çalışan örnek bir kişilikti. Sanatın evrenselliğine inanan Barış Manço’ya uluslararası arenada Türkiye’nin sesini duyuran başarılı bir kültür elçisi olarak da çok şey borçluyuz. Yapıtları ve kendine özgü tarzıyla Türk müziğinde her zaman ayrıcalıklı bir yere sahip olacak olan büyük sanatçıyı bir kez daha rahmet ve hasretle anıyorum" dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bugün ölümünün 15. yıldönümü
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.