Hadise Sırasını Bekliyor!

54. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise'nin kaçıncı sırada sahneye çıkacağı açıklandı.

MÜZİK .
hadise sırasını bekliyor!

Moskova'da yapılacak 54. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi Düm Tek Tek adlı parçasıyla temsil edecek olan Hadise, 1. yarı finalde 9. olarak sahneye çıkacak.

12 Mayıstaki yarı finalde 18 ülkenin sanatçıları, Karadağ, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Beyaz Rusya, İsveç, Ermenistan, Andorra, İsviçre, Türkiye, İsrail, Bulgaristan, İzlanda, Makedonya, Romanya, Finlandiya, Portekiz, Malta ve Bosna Hersek sırasıyla sahne alacak. Hadise'nin grup liderliği şansı olduğu yorumu yapılırken, İzlanda adına yarışan Yovanna, Malta adına yarışan Chiara ve Bosna Hersek adına yarışan, Goran Bregovich'in desteklediği Regina grubu, liderlik yarışında önde gelen rakipler olarak gösteriliyor.

Gürcistan'ın çekilmesiyle, Türkiye'nin grubunda yer alan ülkelerin sayısı 18'e düşmüştü. Gürcistan'ın şarkısının, ev sahibi Rusya'nın başbakanı Vladimir Putin'e göndermeler yapmasından ötürü Avrupa Yayın Birliği (EBU) bu ülkeden eseri değiştirmesini istemiş, bu talep Gürcü televizyonu tarafından olumsuz yanıtlanmış ve bu ülke yarışmadan çekilmişti.

14 Mayısta yapılacak olan 2. yarı finalde ise sırasıyla Hırvatistan, İrlanda, Letonya, Sırbistan, Polonya, Norveç, Kıbrıs Rum kesimi, Slovakya, Danimarka, Slovenya, Macaristan, Azerbaycan, Yunanistan, Litvanya, Moldova, Arnavutluk, Ukrayna, Estonya ve Hollanda yarışacak.

16 Mayısta yapılacak finalde yeni bir oylama sistemi uygulanacak. Telefon mesajlarıyla atılan oyların ve 6 kişilik uzman jürinin oylarıyla, ülke puanları belirlenecek.

EUROVISION'DA TÜRK GECESİ

Moskova'da düzenlenen 54. Eurovision şarkı yarışması etkinlikleri kapsamında Türk delegasyonu 8 mayıs gecesi Eurovision Kulübünde yaklaşık 2 bin davetlinin katılacağı bir gece yapacak.

Eurovision Türkiye sponsorları ve TRT'nin katkılarıyla yapılacak gecede, Türkiye'den getirilen 1 ton lokum, kayısı ve fıstık ezmesi ikram edilecek. Partide, Hadise'nin yılbaşı gecesi "Düm Tek Tek" şarkısını tanıtırken giydiği kot ve tişörtlerin benzerleri davetlilere dağıtılacak.

Rus ve Türk turizm sektörü temsilcilerinin de katılması beklenen gecede ayrıca Colin's ürünlerinin tanıtılacağı defile düzenlenecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hadise Sırasını Bekliyor!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.