TRT Eurovision'u 2016'da geri getiriyor

Hiçbir özelliği olmayan yılların lüzumsuz şarkı yarışması Eurovision'daki ara sona eriyor. Şenol Göka 2016'da tekrar katılacağımızı açıkladı.

MÜZİK .
trt eurovisionu 2016da geri getiriyor

TRT tarihinde ilk kez kurum içinden çıkan genel müdür olma özelliği taşıyan Şenol Göka, kurumun yol haritası ile ilgili ilk kez SABAH'a konuştu. TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna 4 ay gibi kısa bir süre önce oturan genel müdür Şenol Göka, kurumdaki paralel yapılanmayla mücadeleden, Eurovision şarkı yarışmasına, yeni sanatçı alımından, İngilizce kanalına kadar birçok merak edileni paylaştı. Sabah'ın haberine göre Göka'nın hedefleri;

'BERTARAF ETTİK' 

"Biliyorsunuz genel anlamda paralel yapı diye adlandırılan şey bütün devler kurumları için geçerliydi. TRT'de de herkse gibi durumdan vazife çıkarıp benzer bazı şeyler vardı. Kıyıda kösede kalmış mı onu da bilmiyorum önemliydi bu bizim içinde. Bu genel devlet yapılanmasının dışında bizim kendi işimizde işleyişi sağlıklı sürdürebilmemiz için bile bunun tespit edilip bertaraf edilmesi gerekiyordu. Ben bertaraf ettiğimiz kanaatindeyim"

EUROVISION'A KÜSMEYECEĞİZ: 

2016'da Eurovision Şarkı Yarışması'nda olmamız prensip olarak kararlaştırdığımız bir durum. 2016 bundan sonra yeniden geri dönüş için önemli bir takvim. 

GURBET SES YARIŞMASI GELİYOR:

TRT'nin bölge müdürlüklerinde sınavlar açarak ve bir de yarışma açarak sanatçı alamaya başlayacağız. Avrupa'da düzenleyeceğimiz Gurbet Ses yarışmasıyla. Buralarda da gençler arasında bu ilgiyi ayakta tutmuş olacağız.

TRT İNGİLİZCE GELİYOR:

Uluslararası ekran yüzleriyle ilgili görüşmelerimiz var. Bu anlamdaki rakiplerimiz çok güçlü. Nisan gibi deneme yayınlarına başlarız. 20 Şubat'ta TRT HD kanalımız ultra HD yayınına geçireceğiz. Bu aynı zamanda dünyada da ilkler arasına giriyor. 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TRT Eurovision'u 2016'da geri getiriyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • hilal Cuma, 22:57

    HER YIL MİLLETİMİZİN HEYECANLA BEKLEDİĞİ Bİ YARIŞMAYI NASIL GEREKSİZ Bİ YARIŞMA DİYE TANIMLARSINIZ ANLAMIYORUM. KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ HER ZAMAN İZLEDİM HER YIL AYRI HEYECAN YAŞADIM. UMARIM KATILIRIZ!

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.