Kartal Anadolu İmam Hatip'te Grup Yürüyüş Coşkusu

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Grup Yürüyüş konserinde Suriye ve Mısır direnişine selam yolladılar.

MÜZİK .
kartal anadolu imam hatipte grup yürüyüş coşkusu

Dün Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (KAİHL)’nde yapılan konsere öğrenciler yoğun katılım ve ilgi gösterdi. Okulun salonunu hıncahınç dolduran öğrenciler konserin büyük bölümünü ayakta izlediler, Grup Yürüyüş’ün marşlarına coşkuyla eşlik ettiler.

İmam hatiplerin kapatıldığı ve okullarda başörtüsü yasağının uygulandığı 28 Şubat sürecini hatırlatarak konserine başlayan Grup Yürüyüş, önce 28 Şubat darbesine karşı verilen mücadeleye ithaf ettiği eserleri seslendirdi.

Ardından kardeşlik ve ümmet vurgusu yapan grup, öğrencileri marşları ve ezgileriyle ümmet coğrafyasına götürdü. Hassaten Gazze, Mısır ve Suriye için bestelediği eserleri seslendiren Grup Yürüyüş, öğrencilerin tüm isteklerini çaldı. Özellikle “Vur”, “İntifada”, “Yalla İrhal Ya Beşşar”, “Ağaç Kurdu”, “Ey Şehit”, “Resulê Azadi”, “Milyonlarız”, “Ahi Ente Hurrun” gibi eserlerin yoğun istek aldığı konserde “Özgürlük Türküsü” de bütün öğrenciler ayakta ve R4BIA selamı eşliğinde söylendi.

Konser sonrası albümlerini imzalayan Grup Yürüyüş, öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kartal Anadolu İmam Hatip'te Grup Yürüyüş Coşkusu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.