Amerikalı Müslüman Rapçı: Mo Sabri

Mo Sabri, genç kızları kötü çevrelerden ve kişilerden uzak durmaya çağıran rap parçalarıyla YouTube'de izlenme rekorları kırıyor

MÜZİK .
amerikalı müslüman rapçı: mo sabri

Mo Sabri genelde uhrevi mesajlar içermeyen bir türde müzik yapıyor: “Bugünlerde radyoda kızların kötü şeyler yapmasını öğütleyen çok şarkı var.”
 
Mo Sabri özellikle Müslüman kızlar arasında popüler.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ
Sabri’nin şarkılarından birini Youtube’da bir milyondan fazla kişi dinlemiş.

Sabri “İsa’ya inanıyorum” şarkısını, Müslümanlar’ın da Hz. İsa’yı peygamber olarak tanıdığını anlatmak için yazmış.

Sabri, “Ben Müslümanların yaşamadığı bir yerde büyüdüm ve onların da benden çok farklı olmadığını gördüm. Bu yüzden de komşularıma Müslümanlar’ın ve Hristiyanlar’ın aynı değerleri paylaştığını anlatmak istedim” diyor.

Sabri’nin bu şarkısı beğeni toplarken başka bir gelişme de ses getirdi. Fox News sunucusu Lauren Green, Hz. İsa ile ilgili bir kitap yazan Müslüman bir yazarın, Müslüman olduğu için tarafsız olamayacağını iddia eti.   

Sabri Müslümanlar’ın Hz. İsa’nın tanrının oğlu olduğu inancına karşı çıkmalarına rağmen onu bir peygamber olarak kabul ettiklerine dikkati çekiyor: “Müslümanlar’la ilgili çok yanlış bilgi var. Bir Müslüman’ın Hz. İsa’dan bahsedememesi ya da Hz. İsa’yı sevememesi yanlış bir fikir ve ben bu fikri kafalardan silmek istiyorum.”

Sabri ilhamını Hasidik Yahudi olan ve reggae yaparak ün kazanan Matiyashu’dan aldığını söylüyor: “Onu hep beğendim ve o müzik konusunda baskılara karşı koydu. Farklıydı ve ruhani konularda neşeli şarkılar yazıyordu.”

Sabri aslında Hıristiyan rock yapan müzisyenlerin yıllardır yaptıklarını yapıyor ve İslam’ın şarkılarla anlatılabileceğine inanıyor.

Amerikanın Sesi

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Amerikalı Müslüman Rapçı: Mo Sabri
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.