İsmet Yazar kimdir?

İsmet Yazar 4 çocuklu bir ailenin 3’ncü çocuğu olarak 19 Eylül 1929’da Bayraklı- Karşıyaka’da doğdu

MÜZİK .
ismet yazar kimdir?

İSMET YAZAR’IN YAŞAMI

 

İsmet Yazar 4 çocuklu bir ailenin 3’ncü çocuğu olarak 19 Eylül 1929’da Bayraklı- Karşıyaka’da doğdu. İlkokulu Türk Birliği’nde, Ortaokulu Karşıyaka Orta okulunda (şube), liseyi de Karşıyaka Lisesi’nin ilk mezunları arasında 1947 yılında bitirdi. Öğrencilik yıllarının başlarında ilk musiki derslerini babası merhum Hafız Bekir Sıtkı Yazar’dan alan İsmet Yazar, daha sonra Rakım Elkutlu, Mehmet Kasabalı, Yusuf Nalkesen ve Mehmet Kutlugün gibi üstadlardan aldığı dersler ile musiki bilgi ve repertuarını arttırdı. Liseyi başarıyla tamamlayan İsmet Yazar zaman kaybetmeden vatani görevini yedek subay olarak yaptı ve 1951’de TRT İzmir Radyosuna giren sanatçı aralıksız 28 yıl solist ve korist olarak burada çalıştı.

TRT yıllarında Karşıyaka, İzmir ve çevresinde konserler veren İsmet Yazar 1979 yılında kendİlkokulu Türk Birliği’nde, Ortaokulu Karşıyaka Orta okulunda (şube), liseyi de Karşıyaka Lisesi’nin ilk mezunları arasında 1947 yılında bitirdi. Öğrencilik yıllarının başlarında ilk musiki derslerini babası merhum Hafız Bekir Sıtkı Yazar’dan alan İsmet Yazar, daha sonra Rakım Elkutlu, Mehmet Kasabalı, Yusuf Nalkesen ve Mehmet Kutlugün gibi üstadlardan aldığı dersler ile musiki bilgi ve repertuarını arttırdı. Liseyi başarıyla tamamlayan İsmet Yazar zaman kaybetmeden vatani görevini yedek subay olarak yaptı ve 1951’de TRT İzmir Radyosuna giren sanatçı aralıksız 28 yıl solist ve korist olarak burada çalıştı. TRT yıllarında Karşıyaka, İzmir ve çevresinde konserler veren İsmet Yazar 1979 yılında kendi arzusuyla TRT’den emekli oldu. Yazar, 84 yaşında hayatını kaybetti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İsmet Yazar kimdir?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.