Üsküp'ün sokak müzisyenleri

Makedonya'nın başkenti Üsküp'ün en işlek yerlerinde, Arnavutça, Türkçe, Bulgarca, Makedonca ve Romence müzik yapan "Peri" isimli grup, halkın ve turistlerin ilgisini çekiyor.

MÜZİK .
üsküpün sokak müzisyenleri

Makedonya'nın başkenti Üsküp'ün en işlek yerlerinde, Arnavutça, Türkçe, Bulgarca, Makedonca ve Romence müzik yapan "Peri" isimli grup, halkın ve turistlerin ilgisini çekiyor.

Müziğe duydukları aşkı ve halka açık alanlarda nasıl müziğe başladıklarını AA muhabirine anlatan grubun üyeleri Lea, Kate, Eva ve Filiz, yaptıkları müzikle eşitlik ve dayanışmanın evrenselliğini aktardıklarını söyledi.

Telli ve vurmalı çalgılarla müzik yapan grubun üyelerinden Lea, gruba "Peri" isminin verilmesini fikrinin Filiz'den çıktığını belirterek, müzik yapmak için seçtikleri yere, daha önce sokak sanatını desteklemek için katıldıkları bir projede karar verdiklerini anlattı.

"Dünyanın her yeri bizim sahnemiz"

"Peri" isimli grubun diğer bir üyesi Kate de grubun hayatındaki yerinin çok büyük olduğunu dile getirerek, "Bu dostlar hayatta başıma gelen en güzel şey. Sokakta hayat harika. Çünkü yaptığınız işi herkesle paylaşabiliyorsunuz. Mesela parasız biri de bizi dinleyebiliyor. Beni en çok mutlu eden de bu. Özgürüz ve dünyanın her yeri bizim sahnemiz" ifadesini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Üsküp'ün sokak müzisyenleri
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.