Blues yeniden keşfediliyor

Günümüzde birçok genç müzisyen, blues müziğini yeniden keşfediyor.

MÜZİK .
blues yeniden keşfediliyor

Houston kentinin en sevilen blues sanatçılarından biri, The Mighty Orq olarak tanınan Josh Davidson. Davidson’a göre Blues, Amerika’nın ulusal hazinesi: ”Blues, olağanüstü bir müzik türü. Tadını çıkarmak gerekiyor.”

Davidson, BB King, Muddy Waters ve Houston Blues Topluluğu’nun simgesi haline gelen Sam Lightnin’ Hopkins gibi sanatçıların tarzlarını çok iyi öğrenmiş: ”Blues müziğinin tılsımı, tüm insanlığa hitap etmesinde saklı. Blues, herkesin içindeki insana dokunabiliyor.”

Houston’un bir başka genç Blues müzisyeni, Annika Chambers, Blues’un insanın en derin duygularını yansıttığını söylüyor: ”Blues’u ruhunuzun en derin köşelerinde hissedersiniz. Blues, sizi alıp götürür, ele geçirir.”

Annika Chambers, her performansına tüm bedenini ve ruhunu katıyor.

Müzik serüvenine Houston’da Gospel müziğiyle başlayan Chambers, Blues’la, Kosova’da Amerikan ordusunda görev yaparken tanışmış.

Chambers, grubunun ve dinleyicilerin, bir zamanlar sadece siyahlara özgü olarak tanımlanan Blues’un geçirdiği değişimi yansıttığını söylüyor: ”Müzik evrenseldir. İster siyah olsun ister beyaz, hepimizi biraraya getirir. Birçok yerde müzik yapıyorum, her konsere çok farklı insanlar geliyor.”

Müziğiyle olduğu kadar saç modelleri ve kıyafetlerini de ilgi çeken Annika Chambers, The Mighty Orq gibi diğer Houston’lu Blues müzisyenleriyle vakit geçirmeyi seviyor.

Her iki sanatçı da kentin Blues müzisyenleri ve hayranlarından, radyoculardan ve Blues kulübü sahiplerinden oluşan Blues camiasının verdiği desteği övüyor: ”Houston’da Blues tutkunlarının oluşturduğu harika bir toplum ruhu var. Kentin farklı kesimlerinde Blues hayranları ve müzisyenleri için adeta belli başlı merkezler oluşmuş.”

Hem The Mighty Orq hem de Annika Chambers Houston’un zengin Blues geçmişini yansıtan albümleriyle müzik dünyasına renk katmayı sürdürüyor.

Amerika'nın Sesi

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Blues yeniden keşfediliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.