Sevcan Orhan, Yeni Albümünü Tanıttı

Türk Halk Müziği’nin güçlü yorumcusu Sevcan Orhan, uzun süren sessizliğini yeni albümü ile bozdu.

MÜZİK .
sevcan orhan, yeni albümünü tanıttı

Türk Halk Müziği’nin geleneksellikten evrenselliğe uzanan yolun modern yüzü Sevcan Orhan, farklı bölgelerden özenle seçilmiş türküler, besteler ve şarkılardan oluşan yeni albümüyle müzik marketlerde yerini aldı.

“Zemheriden Ötesi Bahar” isimli albümde çok değerli isimlerin eserleri bulunuyor. Sözleri Sezen Aksu ve Meral Okay’a ait olan “Var Git Turnam”, Ahmet Kaya ve Yılmaz Odabaşı’nın eseri olan “Yakarım Geceleri” sanatçının kendi tarzı dışında öne çıkan parçalar arasında yer almakta.

Toplam 14 parçadan oluşan albümün fotoğraf çekimleri sanatçının özellikle tercih ettiği mekan olan İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Koray Kasap tarafından gerçekleştirildi.

Alanında usta pek çok müzisyenin sazlarıyla eşlik ettiği bu albümün müzik yönetmenliğini Cihan Orhan, aranjörlüğünü ise Önder Meral üstlendi.

Albümün tanıtım konseri, 12 Nisan Salı akşamı saat 22.30’da Taksim Jolly Joker Balans sahnesinde gerçekleşti. Sevcan Orhan’ın tanıtım konserine, Can Dündar, Gece Yolcuları, Turgay Başyayla gibi sanatçı dostları da katıldı.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sevcan Orhan, Yeni Albümünü Tanıttı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Ferdi Perşembe, 23:16

    Uzun bir süredir yoktu ortalıkta iyi oldu bu albüm..Şans getirsin ablamıza :)

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.