Operanın yıldızları başkentlilerle buluşacak

Türkiye'de operanın "kurucusu" olarak kabul edilen tenor ve rejisör Aydın Gün'ün 100'üncü doğum yılı etkinlikleri kapsamında, 2 Nisan'da "Opera Yıldızları" konseriyle başkentli sanatseverlerle buluşacak.

MÜZİK .
 operanın yıldızları başkentlilerle buluşacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Müdürlük, 2016-2017 sanat sezonunda, doğumunun 100'üncü yılı münasebetiyle Aydın Gün'ü tüm sahnelerinde bir dizi konserle anacak.

Bu kapsamda, ilki Mersin'de gerçekleştirilen "Opera Yıldızları" konserinin ikincisi, 2 Nisan'da Ankara Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Aydın Gün'ün anılacağı konserde, dünya opera repertuvarının en seçkin eserlerinden bölümler sunulacak. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve orkestra şefi olan Selman Ada'nın yöneteceği konserlerde, Türkiye'yi uluslararası düzeyde başarıyla temsil eden devlet operasının yıldız solistleri soprano Zerrin Karslı ve Deniz Yetim, bariton Caner Akgün, bas Tuncay Kurtoğlu ve tenor Murat Karahan sahne alacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Operanın yıldızları başkentlilerle buluşacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.