AIMA programı belli oldu

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nin 2014 yaz programı belli oldu.

MÜZİK .
aıma programı belli oldu

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA), klasik müzik alanında kendini geliştirmek isteyen genç müzisyenleri, 2014 yılında da uluslararası sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü sanatçılar Elena Papandreou, Andrej Bielow, Julian Milkis ve İdil Biret, bu yılın programı kapsamında düzenlenecek Masterclass’larda genç müzisyenlerle Ayvalık’ta bir araya gelecek.

AIMA, 2014 sezonuna, 01- 08 Temmuz tarihleri arasında Lukas David, Andrej Bielow, Vladimir Mykytka, Çiğdem İyicil ve Pelin Halkacı yönetiminde düzenlenecek Keman Masterclass’larıyla merhaba diyecek. Sezon, 16 – 22 Temmuz’da Selanik’teki Makedonya Üniversitesi’nde profesör unvanıyla görev yapan Yunanlı gitar sanatçısı Elena Papandreou yönetimindeki Masterclass’larla devam edecek.

24 – 31 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Flüt Masterclass’ını, birçok Avrupa ülkesi ve Uzakdoğu’da başarılı konserler ve flüt kursları veren Gülşen Tatu yönetecek. Aynı tarihlerde yapılacak Klarnet Masterclass’ında; 2004, 2005 ve 2006 yıllarında AİMA Klarnet Masterclass’ını yöneten Julian Milkis bir kez daha gençlerle bir araya gelecek.

02- 09 Eylül’deki Piyano Masterclass’ı ise dünya çapında verdiği konserlele tanınan piyanist İdil Biret tarafından yönetilecek. AIMA 2014 sezonu, ünlü çellist Janos Starker’in öğrencisi olan Maria Kliegel’in 12- 19 Eylül arasındaki Viyolensel Masterclass’ıyla sona erecek.

AIMA’nın 07 – 10 Temmuz tarihlerinde Taksiyarhis Anıt Müzesi’nde başlayacak yaz konserlerini; 21 Temmuz, 30 Ağustos, 08 ve 18 Eylül’de gerçekleştirilecek performanslar izleyecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git AIMA programı belli oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.