Varoşlar piyanoyla tanışmalı

Ünlü piyanist Gülsin Onay, piyanonun bir dönem Türkiye'de evlerden uzak bir enstrüman olduğunu, varoşlardaki insanların da piyanoyla tanışması...

MÜZİK .
varoşlar piyanoyla tanışmalı

Ünlü piyanist Gülsin Onay, piyanonun bir dönem Türkiye'de evlerden uzak bir enstrüman olduğunu, varoşlardaki insanların da piyanoyla tanışması için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.

13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'ne katılmak üzere Antalya'ya gelen ünlü piyanist Gülsin Onay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurt dışı konserlerinin yanı sıra yurt içinde de halk konserlerine büyük önem verdiğini belirtti.

Halk konserlerindeki izlenimlerinde, birçok insanın ilk kez piyano konserine geldiğinin hissedebildiğini anlatan Onay, şöyle konuştu:

''Piyano bir döneme kadar Türkiye'de evlerden uzak bir enstrümandı. Ancak son yıllarda yaygınlaşmaya ve dinlenmeye başladı. Varoşlardaki insanların da piyano ile tanıştırılması gerektiğine inanıyorum. Varoşlardaki insanlar piyanoya sanırım yaklaştırılmamış. Uzak tutulmamış ama belki de yaklaştırmak için bir çaba sarf edilmemesi uzak tutmak anlamına gelebilir. Bu anlamda çaba sarf edilmesi gerekiyor'' diye konuştu.

 AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Varoşlar piyanoyla tanışmalı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.