İşte haftanın albümleri

Bu hafta raflarda yerini alan birbirinden güzel üç albüm...

MÜZİK .
işte haftanın albümleri

Mehmet Erdem, geçtiğimiz senenin en iyi çıkış yapan ve çok konuşulan isimlerinden. Hakim Bey, Herkes Aynı Hayatta, Olur Ya ve Haydi Gel Gidelim şarkılarıyla geçtiğimiz yıldan bu yana müzik listelerinin zirvesinde yer almaya devam ediyor.

Hiç Konuşmadan isimli yeni albümünde Erdem; Barış Manço, Sezen Aksu ve Ahmet Kaya'nın unutulmayan şarkılarını yeniden yorumluyor. Albümün en büyük sürprizi ise Ceylan Ertem'le birlikte mikrofon başına geçerek, 2000'li yılların klasiklerinden Ben Ölmeden Önce’yi seslendirmesi.

Ahuzar'dan Yadigar bir türkü albümü

Ülkemizde özellikle Türk halk müziği ve Türk sanat müziği dallarında çok az albüm yapılıyor. Bunlarda da yeni isimlere oldukça az rastlıyoruz ve yeni isimlerin çoğu da kaliteli işlerle karşımıza çıkmıyor maalesef. İlk albümlerini yayınlayan Ahuzar isimli grup, bu konuda bize derin bir nefes çektiren nadir topluluklardan. Kaygısız ve yalın müzik yapabilmek için bir araya gelen Ahuzar, Yadigar isimli albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı. Anadolu’nun en güzel türkülerinin sade bir düzenlemeyle yer aldığı albüm, dinleyenleri müzikal bir yolculuğa çıkarıyor. Çalışma oldukça dingin ve huzurlu.

Sanki içimizden biri: Dhafer Youssef

Ud sanatçısı Dhafer Youssef ismini ülkemizdeki müzikseverler yakından biliyor. Sergilediği performanslarla dikkat çeken Tunuslu udinin yeni albümü Birds Requiem, müzikseverlerle buluştu. Udunun ender rastlanan tonunu elektronik altyapı ile harmanlayıp sufi geleneğini sürdürerek caz tınıları kullanan Dhafer Youssef’in yeni albümünde Kuzeyli trompet ustası Nils Petter Molvaer ve usta gitarist Eivind Aarset konuk sanatçılar olarak yer alıyor. Sony Müzik etiketiyle yayınlanan albüm caz severler başta olmak üzere tüm müzikseverlerin arşivinde olması gereken bir çalışma.

Zaman

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İşte haftanın albümleri
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.