40 yılın albümü geliyor

Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER) tarafından hazırlanan 'İkinci 40 yıl' albüm tanıtıldı. Eşref Ziya Terzi, Ömer Karaoğlu, Abdulbaki Kömür, Umut Mürare ve Taner Yüncüoğlu gibi sanatçıları bir araya getiren albümün ilk konseri 27 Ekim'de İstanbul'da.

MÜZİK .
40 yılın albümü geliyor

Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER), 2 ay evvel kurulan genç bir organizasyon olarak 40 yılın deneyimini ve tecrübesini bünyesinde barındıracak bir çalışmanın tanıtımını gerçekleştirdi.

Müzik ve Sinema Derneği Genel Başkanı Arslan Ateş Eyüp Sultan Konağında basın mensuplarına MÜSİDER'i ve 'İkinci 40 Yıl' albümünü tanıttı. Ateş, Müzik ve Sinema alanında çalışmaların bünyesinde olduğu "İkinci 40 Yıl" albümü bünyesinde pek çok sanatçıyı aynı çatı altında toplamanın heyecanını yaşadıklarını belirtti. Prof. Dr. Necmeddin Erbakan'ın isteği ile hayata geçirilen MÜSİDER'in, medeniyetler ışığı altında oluşan kültürün birikimini genç nesillere aktarmanın önemine dikkat çekti.

Müzik ve Sinema Derneği Genel Başkanı Arslan Ateş; "MÜSİDER sadece bir dernek olmaktan çok daha büyük hedef ve amaçları içinde barındırıyor. Tarihimizden bu güne kadar sirayet eden medeniyetimizin ve kültürümüzün birikimini yansıtmayı hedefledik. "İkinci 40 Yıl" albümünü turnelerle Türkiye'de Anadolu ve Avrupa'da düzenleyeceğimiz konserlerle kitlelere ulaştıracağız ve bunun heyecanını yaşıyoruz." açıklamasında bulundu.

"Acılar yaşayan bir coğrafyada yaşıyoruz"

MÜSİDER olarak eğitimin önemine de dikkat çeken Ateş, "Acılar yaşayan bir coğrafyada yaşıyoruz. İslam alemi olarak bu acıları hafifletmenin yolu eğitimden geçiyor. Eğitim, medeniyetlerin devamı açısından büyük önem arz ediyor. Bu bilinçle bizde eğitim çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Kültürümüzü yansıtan eğitim ve akademik çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Bu çalışmalarımızı Belediyeler bünyesinde gerçekleştireceğimiz atölye çalışmalarında sinemaya yönelik vereceğimiz hizmetler destek verecek." ifadelerine yer verdi. Ateş, bir gazetecinin "Atölye çalışmalarında müzik dersleri de yer alacak mı?" sorusu üzerine, ilk etapta sinemaya yönelik kursların yer alacağını, ilerleyen zamanlarda da "İkinci 40 Yıl" albümünde yer alan sanatçılarla çalışmalar yapmayı planladıkları açıklamasında bulundu.

Neden ikinci 40 yıl?

Tanıtımı yapılan ve Eşref Ziya Terzi, Ömer Karaoğlu, Abdulbaki Kömür, Umut Mürare, Taner Yüncüoğlu gibi pek çok değerli sanatçının arasında bulunduğu "İkinci 40 Yıl" albümünün isminin nedeninin sorulması üzerine Müzik ve Sinema Derneği Genel Başkanı Arslan Ateş, "İlk iş olarak bir albüm çalışmamız oldu. Adına ikinci kırk yıl dedik. Çünkü bizim için bir anlam ifade ediyor. Bu topraklarda İslam ile şereflendikten sonra asırlarca yaşamış Müslümanların özünden koparıldıktan sonra, yeniden kendi öz dünyasını keşfetmeye başlama noktası 60'ların sonu 70'lerin başıdır. Bir çiçekle baharın başlamasıdır. Bir kelebeğin kanadını çırpmaya başlaması ve yıllar sonra milyonlarca kelebeğin rüzgârın yönünü değiştirmesidir bizim hikâyemiz. Bu 40 yıllık yolculukta taze bir nefes almak, yeni bir heyecan katmak, içimizde zamanın rehavetiyle küllenen aşkı tutuşturmak için ikinci kırk yıl adıyla bir albüm hazırladık." şeklinde cevap verdi.

Çok sayıda tanınmış sanatçı var

Çok değerli albümleri ile tanıdığımız Abdülbaki Kömür, Ömer Karaoğlu, Taner Yüncüoğlu, Eşref Ziya Terzi, Ammar Acarlıoğlu ve Umut Mürare yer alırken, Mustafa Cihad, Uğur Işılak yazdıkları şiirlerle destek verdi.

İlk konser 27 EKim'de

'İkinci 40 yıl' albümünün tanıtım konseri 27 Ekim'de Küçükçekmece'de bulunan Arena Mega'da yapılacak. Albümde yer alan sanatçıların hayranları ile buluşacağı konserin sunuculuğunu ise TRT sanatçısı Altan Varol üstlendi. Siyaset ve sanat dünyasından katılımların beklendiği programın başlama saati 13.00. Konsere katılımlar davetiye ile yapılacak. Davetiye temini programın yapılacağı gün Arena Mega önünde MÜSİDER tarafından kurulan standlardan davetiyeler temin edilebilecek.
Ayşe Büşra Erkeç
Yeni Şafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 40 yılın albümü geliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.