(MİZAH) Son Dakika Haberleri

Yeni dönemde Cumhurbaşkanı Gül'den meclis kavgalarını bitirecek devrim gibi önlem! Semih Kaplanoğlu, "Omlet" isimli filmiyle yine çok konuşulacak!

MİZAH .
(mizah) son dakika haberleri

-Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girememesini protesto eden bir vatandaş, Habur sınır kapısı önünde kına ve kokoreç dağıttı. "Burdan geçersem direk Avrupa'dayım" diyen vatandaşa çevredeki göstericiler müdahale etti. Acılı vatandaş, asıl hedefinin bisikletle dünya turu atmak olduğunu, ancak maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamadığını belirtti. Acılı vatandaş şu açıklamalarda bulundu;

 "Bitlis'te Harward vardı da ben mi okumadım, Bitlis'te cumhuriyetten bu yana sadece 5 tane minare var. Hatta durumu protesto eden bir türkümüz var. Aslında sözleri bana aitti ama değiştirdiler. Bakın şöyle; 'Bitlis'te 5 minare, ben giderim yane yane, aşk boyadı ben kane, Harward'lara gidemedim, ateşlerde yanasan, kem gözlere gelesen, Nemrudun kızı almadın Ab'ye bizi.' Nemrudun kızı bölümünü Angela Merkel'e ithaf ettim."


-Meclisteki kavgaları önlemek için bir önemli bir adım atıldı. Avrupa'dan ithal edilen "Yumruksavar" isimli makine, tüm meclis sıralarına itina ile monte edildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Abdullah Gül, "Bazı arkadaşlarımız kavga esnasında sıraların üstünden atlıyor, kayıtlarda gördük 3 metreye kadar zıplayan var. Bazıları meclise ciritle geliyor. Arama yapıyoruz mecburen. Ama onun önlemini aldık. Artık sıraları birbirinden dikenli tellerle ayıracağız. Bu adımdan da çözüm alamazsak biliyorsunuz, Çin'den mini bir Çin seddi ithal edeceğiz. Son çözümümüz, meclisi A,B,C sınıflarına ayırmak" dedi.


-Meclis bahçesindeki çiçeklerin kesilmesine tepki gösteren Kamer Genç, "Tek hobim çiçek sulamaktı, ben ki doğa sevgisiyle dolu bir adamım. Bunlar hep Ak Parti'nin işi. Ak Parti geldi, ormanların yüzde 99'u çöl oldu. Geçen Karadeniz'e gittim, bir tek ağaç yok. Taklamakan çölünde miyim diye baktım etrafıma. Vatandaş isyanlarda, çay yerine kaktüs yetiştirmeye başlamışlar" dedi.


-Kemal Kılıçdaroğlu'nun her aileye süt dağıtacağını söylemesi üzerine iflas ettiklerini açıklayan Süt Üreticileri Birliği, CHP Genel Merkezi önünde çarşaf yırttı. Duruma tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu, "Evinize gidin, ben hepinize 600 lira maaş, artı sigorta artı yemek ve yol bağlayacağım, inekler 1 lira olacak, herkes bir gün filozof olacak" dedi. Duruma tepki gösteren "Yeşil" kod adlı süt militanı, Kılıçdaroğlu'na yumurta fırlattı. Kılıçdaroğlu ise; "Bunlar Recep Beye göndereceğim, çünkü ben rafadan severim" dedi.

-Yusuf üçlemesiyle tanınan Enkırmen Semih Kaplanoğlu, yeni filminin müjdesini verdi. Kaplanoğlu, Süt, Bal ve Yumurtadan sonra Omlet isimli filmiyle sinemalardaki yerini alacak. Öte yandan filmlerinde sık sık gıda isimlerini kullanan usta tenorun, çocukluk döneminde çok açlık çektiği, ancak 17 yaşında yumurta yiyebildiği öğrenildi. Kaplanoğlu bir röportajında, Knut Hamsun'un "Açlık" kitabınının kendisine ait olduğunu iddia etmişti.

-CHP'li milletvekili Canan Arıtman, bu sezon umreye gideceğinin sinyallerini verdi. Arıtman; "Çok dedikodu yaptım, kalp kırdım, üç aylardayız, artık kendimi dine vereceğim" dedi. Bu esnada Arıtman'ın, başörtülü bir vekilin kafasına silgi atması gözlerden kaçmadı.

-Hackleme davasında yeni gelişmeler yaşandı. Eşrefpaşalılar, Kartal'daki Toki'leri hackleyen Anonymous isimli korsan grubun ağzını burnunu kırdı. Bir Anonymous'lunun, "We do not forget, we do not forgive" şeklinde bölücü slogan atması üzerine, bir grup ülkücü, korsanı linç etme girişiminde bulundu. Bu esnada gruptan yükselen, "Erkeksen Türkçe konuş len, delikanlı ol biraz coni" sesleri de kameralarca saniye saniye kaydedildi.

-MHP İl Teşkilatı Miniatürk Müzesinin yanına, minyatür püskevitlerin sergilendiği bir müze açtı. Milattan önceki püskevitlerin sergilendiği müzeyi bir günde 30 milyon turist ziyaret etti. THA'ya konuşan bir turist; "Törkiş kebap, törkiş püskevit çok guzel, yine gelecek ben" dedi. Ülkesindeki soğuk koşullar nedeniye püskevit yetiştiremediklerini belirten turist, her sene don yüzünden 45 hektar püskevitin arazi olduğunu kaydetti. Püskevit'e destek veren Kadir Topbaş Taksim'den Püskevit müzesine özel bir belediye otobüsü tahsis etti.

THA( T Haber Ajansı) Güçlü, gözü kara, taraflı, delikanlı haber.

(Netekim taraf olmayan bertaraf olur)

Tuba Olğaç - On5yirmi5.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git (MİZAH) Son Dakika Haberleri
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Yasmin Çarşamba, 00:00

    harikaa..Canan Arıtman çok gzldi ama :D
  • zynlgç Salı, 00:00

    :)) muhteşemm!
  • murat Salı, 00:00

    çok güzel bir derleme idi, bazıalarına yarıldım gülmekten... geyiği sedim

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.