Hayata neşe katacak nesneler aranıyor

İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi düzenlediği "Ulusal Mizahi Nesne Yarışması" ile en neşeli objeyi arıyor.

MİZAH .
hayata neşe katacak nesneler aranıyor

Konak Belediyesi tarafından geçen yıl kurulan İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi, düzenlediği "Ulusal Mizahi Nesne Yarışması" ile günlük yaşamda kullanırken yüzlerde küçük bir tebessüm yaratacak yeni ürünlerin ortaya çıkmasını hedefliyor.

Türk karikatürünün önde gelen sanatçılarının eserleri ile dünya karikatür örneklerini barındıran ve alanında dönemsel sergilere ev sahipliği yapan İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi, "Ulusal Mizahi Nesne Yarışması" düzenledi.

Türkiye genelinden mizahi yanı olan hediyelik eşya, biblo, takı, oyuncak, şaka aracı, her tür aksesuar, küçük aletler, kırtasiye, tüketim malzemesi alanındaki özgün tasarımlarla katılınabilecek yarışmayla günlük yaşamda kullanırken yüzlerde küçük bir tebessüm yaratacak ürünlerin ortaya çıkması hedefleniyor.

Müze sorumlusu Pelin Mumcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmanın ilk kez düzenleniyor olmasına karşın ilk duyuru yapıldığı andan itibaren yoğun ilgi gördüğünü ve şimdiden birçok ürünün müzeye ulaştırıldığını belirtti.

Yaşamın içinde mizah

Yarışmayı, mizahı yaşamın içinde daha fazla yer almasını sağlamak amacıyla düzenlediklerini ifade eden Mumcu, "Yarışmayı hem içimizdeki çocukları ortaya çıkarmak hem de farklı ürün tasarımlarına zemin hazırlamak için düzenledik" dedi.

Mumcu, tasarımların 4 Mart'a kadar teslim edilebileceği yarışmada değerlendirmenin, müze koordinatörü Dilek Maktal Canko, müze yürütme kurulu üyesi, karikatürist Eray Özbek, karikatürist ressam Mehmet Aslan, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mine Ovacık Dörtbaş ile "Zihni Sinir Proceleri" adlı çizimleriyle tanınan karikatürist İrfan Sayar'dan oluşan seçici kurul tarafından yapılacağını bildirdi.

Seçici kurulun değerlendirme aşamasında özellikle ürünlerin kullanılabilir olmasına dikkat edeceğini anlatan Mumcu, yarışma sonuçlarının 29 Mart'ta açıklanacağını, dereceye giren tasarım sahiplerine ödüllerinin 10 Nisan'da düzenlenecek tören ve sergiyle verileceğini sözlerine ekledi.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hayata neşe katacak nesneler aranıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.