Deniz Zeyrek: Bankalara yapılan atamalar yeni partiyi durdurur mu?

Eski İçişleri Bakanlarından Abdulkadir Aksu, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı; TBMM’nin eski başkanvekillerinden Sadık Yakut Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi;

KÜLTÜR SANAT .
deniz zeyrek: bankalara yapılan atamalar yeni partiyi durdurur mu?

Bir süre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra Büyükçekmece’den belediye başkanı adayı olan ve seçimleri kaybeden Mevlüt Uysal ise Halkbank Yönetim Kurulu üyesi oldu.
Görünürde “ne var bunda” denilebilecek üç sıradan atama.
Ancak, daha önce benzer durumlarda ortaya çıkan tartışmalarla birlikte değerlendirildiğinde insana “bu ne perhiz…” diye başlayan cümleler kurdurtabilir.

★★★

Eski içişleri bakanlarından Abdulkadir Aksu’yu gazeteciliğe başladığımdan beri takip ederim. Türkiye’de “devlet” denildiğinde Cemil Çiçek, Necati Çetinkaya gibi isimlerle birlikte ilk aklıma gelen isimlerdendir. Diyarbakır’dan çıkıp, Mektebi Mülkiye’de okuyup, mülki idarede önemli görevlerde bulunup, sonra da üç ayrı partide (ANAP, Refah Partisi ve AK Parti) görev almış bir siyasetçi olmuştur (18, 20, 21, 22, 23 dönemlerde milletvekili, 46, 47, 58 ve 59. Cumhuriyet Hükümetlerinde içişleri bakanı, 53. Hükümette devlet bakanı).
Biyografisine bakılırsa Aksu, 75 yıllık hayatında mülki idarecilik ve siyaset konusunda çok görev almasına karşın, bankacılıkla pek ilgilenmemiş.

★★★

 

YAZININ DEVAMI 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Deniz Zeyrek: Bankalara yapılan atamalar yeni partiyi durdurur mu?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.