Selvi: DSP'nin kapısından bile geçmediler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim kampanyasını başlattığı İzmir’de AK Parti büyükşehir belediye başkan adayı Nihat Zeybekci için “ithal aday” demişti.

KÜLTÜR SANAT .
selvi: dspnin kapısından bile geçmediler

Nihat Zeybekci’nin buna yanıtı oldukça sert olmuştu. Zeybekci, “Kendisi Tuncelili, İstanbul’dan belediye başkan adayıydı. Şimdi İzmir milletvekili. Bize ithal aday diyorsa sadece soyadıma baksa, ‘zeybek’in Ege için ne anlama geldiğini görse bunu söylemezdi. Ben Ege çocuğuyum” demişti. Dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aradı. Nihat Zeybekci’nin kendisi hakkındaki sözlerini okuduğunu söyledi. “Bana göre haksız bir eleştiri” dedi. “Neden” diye sordum. “Siyaset dışında hayatımda en uzun süreyi İstanbul’da geçirdim” diye söze başladı. İstanbul’a ilk olarak ne zaman gittiğini sordum. 1967 yılında öğrenciyken gittiğini söyledi. 12 yıl kesintisiz olarak İstanbul’da görev yaptığını anlattı.

“İstanbul’da evlendim. Üç çocuğum Zeynep Kamil Hastanesi’nde doğdu. İki çocuğum üniversiteyi İstanbul’da okudu. Siyaset dışında hayatımda en uzun süreyi İstanbul’da geçirdim. Gecekondusunu da bilirim, lüks semtlerini de. Eski Kâğıthane’yi de bilirim, yeni Kâğıthane’yi de. Eski Eyüp’ü de yeni Eyüp’ü de bilirim. Ben İstanbul’a sonradan gidip aday olmadım. O nedenle bu örnek doğru bir örnek değil” dedi. Bu vesile ile İstanbul günlerini konuştuk. Üniversiteden sonra girdiği Maliye’de İstanbul’da göreve başlamış. 12 yıl kesintisiz süren hayatında Yukarı Göztepe’de Gözcü Baba Türbesi’ne yakın bir yerde oturmuş. Kadıköy’den Karaköy’e ise her sabah vapurla geçip vapurla dönmüş.

İstanbul’da otururken kooperatife girip iki ev sahibi olmuş. “Onları politikaya girince sattım. Ankara’da kirada oturduğumuz için birini satıp üzerine banka kredisi çekerek Çukurambar’daki evi aldık” diye anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ödediği tazminatlar için borçlandığını açıkladığı için CHP Lideri’ne “Politikaya girdikten sonra fakirleştiniz mi” diye sordum. “Evet” karşılığını verdi. “Politikaya girince iki evimi sattım. Malvarlığımda özel bir artış olmadı” dedi.

CHP-DSP ‘İTTİFAK TARTIŞMASI’

Kılıçdaroğlu’na DSP ile yaşanan “ittifak” tartışmasını hatırlattım. Girmek istemedi. Kılıçdaroğlu polemiği uzatmak istemese de CHP ile DSP arasındaki söz düellosu sürüyor. Bunun üzerine DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’la konuştum. Kılıçdaroğlu’nun “Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun DSP’ye gitti ve teklifimizi iletti ama olmadı, kabul etmediler” sözüne tepkiliydi. “Sayın Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi vermiyorlar” diye söze başladı. CHP genel başkan yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ile Seyit Torun, 8 Ocak’ta DSP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek genel başkan yardımcılarıyla görüşmüşler. Daha önce Seyit Torun’la görüşmüştüm. DSP’yi ziyaret ederek “Yapabileceğimiz bir şey varsa biz hazırız” dediklerini anlatmıştı. İttifak için nabız yokladıklarını ama bir sinyal alamadıklarını söylemişti. Önder Aksakal ise “İttifak yapalım diye teklifte bulunmadılar” dedi. Aksakal, CHP’nin İYİ Parti ve Saadet Partisi’ne gösterdiği ilgiyi kendilerinden esirgediğini söyledi. “DSP’nin kapısından bile geçmediler”diye sitem etti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Selvi: DSP'nin kapısından bile geçmediler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.