Emin Pazarcı: Kılıçdaroğlu ölü diriltti

Meral Akşener, “Yok öyle şey. Olmayan şeyleri anlatmaktan yorulduk” dese de ortada bir gerçek var. CHP ile HDP bir ittifak anlaşması yapmış durumda. CHP’de adaylar tespit edilirken bunun sancıları yaşanıyor, kavga devam ediyor…

KÜLTÜR SANAT .
emin pazarcı: kılıçdaroğlu ölü diriltti

İyi Parti de CHP ile ittifak yaptığına göre… Doğal olarak CHP-HDP ittifakına bulaşmış oluyor. Yani, gerçekte var öyle bir şey! 

HDP, İstanbul, İzmir ve Adana’da aday çıkarmayacak. Tabanına CHP’yi destekleme talimatı verecek. Eğer Ankara’da Mansur Yavaş olmasaydı, aynı ittifak Başkent’te de yapılacaktı. Ancak, Yavaş’ın geçmişi, bir dönem MHP’de siyaset yapması bu ittifakı engelledi. 

Sonuçta, eğer Genel Merkez’den gelen talimata uyarlarsa, İyi Partililer bazı illerde HDP ile aynı adaya oy verecek. 

CHP de zaten adaylarını ona göre belirliyor. 

Bütün tepkilere rağmen, İzmir’de Tunç Soyer gibi HDP’nin sıcak baktığı bir ismin, Kılıçdaroğlutarafından bastırılarak aday yapılması bunun bir göstergesi. Biliyorsunuz Tunç Soyer, 12 EylülDarbesi’nin Ankara’daki Başsavcısı Nurettin Soyer’in oğlu. Nurettin Soyer, ülkücülerle birlikte devrimcilere de yaptığı zulümlerle tanınıyor. Bir insanlık suçu olan “işkencecilikle” suçlanıyor. Buna rağmen Kılıçdaroğlu tarafından ısrarla aday gösterilmesinin HDP ittifakı dışında izahı yok!

Sadece bu kadar değil, başka isimler de var:

Mesela İstanbul Kadıköy’de aday gösterilen Şerdil Dara Odabaşı HDP tarafından destekleniyor. Ortaya çıkan tepkiler yüzünden CHP Parti Meclisi’nde zar zor 29 ret, 30 kabul oyu ile seçildi. Ancak, itirazlar var. Bazı CHP’ler, PM’de salt çoğunluğun 31 olduğunu, 30 oyun seçilmek için yeterli sayılmayacağını söylüyorlar. Kılıçdaroğlu, ya bu isimden vazgeçecek ya da PM’yi ikna edip, 2 Şubat’ta yeniden oylatacak.

Kılıçdaroğlu Adana Yüreğir ve Mersin Akdeniz’de de HDP’ye yakın isimleri aday yapacaktı. Tepkilerden çekindi ve operasyonu 2 Şubat’taki PM toplantısına erteledi.

Operasyon, Belediye Meclisi üyelikleri için adaylar belirlenirken görülecek zaten. İstanbul, İzmir ve Adana başta olmak üzere pek çok yerde CHP listelerine HDP’li isimler yerleştirilerek. CHP’de asıl kıyamet o zaman kopacak.

Sonuçta, ortada “olmayan bir şey değil”, Kılıçdaroğlu tarafından planlı biçimde yürütülen bir operasyon var.

HHH

Biliyor musunuz, Kılıçdaroğlu seçim öncesi bir ölüyü de canlandırdı:

Ayak oyunları yaptı, kumpaslar kurdu. Beğenmediği, istemediği, kendisine sıkıntı vereceğini düşündüğü CHP’li belediye başkanlarının üzerini çizdi.

İsim mi istiyorsunuz, Foça’da Gökhan Demirağ, Menemen’de Tahir Şahin, Ortaca’da Hasan Karaçelik, Marmaris’te Ali Acar ve diğerleri…

Bunlar güçlü isimler ve çoğuna DSP yolu göründü.

Devamını Oku 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Emin Pazarcı: Kılıçdaroğlu ölü diriltti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.