Barış Terkoğlu: Paralel AKP

İnsanlar çoğu zaman görünmemek için susar .

KÜLTÜR SANAT .
barış terkoğlu: paralel akp

İnsanlar çoğu zaman görünmemek için susar. Bazense suskunluk aksine göze batar. 
Aydın Ünal’ın “kaçıyorum” diyerek Yeni Şafak’a veda etmesi hak ettiğinden az konuşulmadı mı sizce de? 
Öyle ya, Ünal yalnız bir yazar değil. AKP’nin eski vekili. Erdoğan’ın yaptığı konuşmaların binlerce sayfalık yazarı. Yani iktidardaki partinin ciğerininortasında yer almış bir siyaset- fikir adamı. 
Ne oldu da kendi mahallesindekilere “Kaçışımız düşmandan değil, ‘dost’ görünenden kaçıştır” diyecek kadar yabancılaştı? Neler yaşandı da “kaçışımızkorkudan değil, pervasızlıktan; tehditten değil, aldırmazlıktan, gözü dönmüşlükten, hırstan kaçıştır” satırları yazıldı? 
Bu soruların yanıtını kendi gazetesi dahil hiçbir yerde okuma şansımız yok. Zira yaklaştıkça görünüyor, AKP’nin derin bir “omerta yasası” var. Hangi cinayete tanık olunursa olsun kulakları sağır eden suskunluk devreye giriyor. Aydın Ünal’da olduğu gibi, cenaze soğumadan kaldırılıp sırlarıyla birlikte gömülüyor. Kol kırılıyor, yen içinde kalıyor.

Aydın Ünal neden bıraktı? 
İlk soru şu: Yeni Şafak, Ünal’a “bırak” dedi mi? Hayır. Bizzat Ünal “bırakıyorum” dedi. 
Peki, Ünal’ı bırakmaya kim zorladı? 
Yakından tanıyanlar tek bir yanıt veriyor: Pelikan grubu. 
Bilmeyenler için söyleyelim. Hepimiz bu yapıyı Ahmet Davutoğlu’nu istifaya zorlayan bildiriyle tanımıştık. “Pelikan Dosyası” filmine öykünen metne verilen isim nedeniyle bu adla anılıyorlar. AKP içerisinde 2013’ten beri görünür şekilde etkili faaliyet yürüten bir örgütlenmeden söz ediyoruz. 
Süreç nasıl gelişti? 
Şöyle anlatalım, bildirinin 1 Mayıs 2016’da yayımlanmasının hemen ardından Aydın Ünal, “durumdan vazife çıkarmaya çalışanlar” diyerek bu grubu açıkça eleştirdi. İşte o gün Ünal’ın üzeri çiziliyor. Özellikle sosyal medyadaki hesaplar ve medyada “tetikçi” diye bilinen isimler eliyle hedef alınıyor. “Trol” denilen sahte sosyal medya hesapları içerisinde Ünal üzerine özel olarak çalışanlar bile var. O gün “hangi hakaret edilmesi gerekiyorsa” onu yazıyorlar. Bu örgütlü kişilerin kim olduğu belli değil. Ancak “nereden beslendikleri” belli. Ünal’a “FETÖ’cü” diyecek kadar ileri gidiyorlar. Tetikçi yazarlar eliyle de süren bu saldırı 3 sene devam ediyor. Sonunda bunalan Ünal, yazarlığı bırakıyor.

Aydın Ünal Davutoğlucu mu? 
Birisi “Çok uzun süre mücadele etti ama yalnızdı. Kaybedeceği çok belliydi. Bunu bile bile kavga etti. Sonunda da daraldı ve başka mahsurları ortayaçıkmaya başladı. Nihayetinde bırakmayı seçti” diye anlatıyor Ünal’ın yaşadıklarını. 
Sahiden, yazılarını bugünden geriye doğru okuyun. 3 yıldır AKP içindeki gruba çok ağır eleştiriler getirdiğini göreceksiniz. Bunların medyadaki tetikçilerine verdiği yanıtları fark edeceksiniz. 
İşin ilginci, her yazısının ardından üst seviyelerdeki kişilerden tebrikler aldığı anlatılıyor. “Biz söyleyemiyorduk kalemine sağlık” diyorlar. Ancak hiçbirisi bu mekanizmayla çatışmayı göze alamıyor. Kavgaya girmeye cesaret edemiyorlar. Öne çıkan Ünal görünür bir yalnızlığa itiliyor. 
Aydın Ünal Davutoğlucu mu” diye sorduğunuzu biliyorum. 
Hayır. Ahmet Davutoğlu ile gerilimi olduğunu, hatta Davutoğlu’nun başbakanlığı bırakması için çabaladığını parti içerisindekiler anlatıyor. Davutoğlu’nun yüzüne de “Bu şekilde gitmiyor” diyen kişilerden biri Ünal. Davutoğlu ile aralarına mesafe giriyor ve görevi bıraktığından beri de görüşmüyorlar. 
Davutoğlu ile Erdoğan arasındaki gerilim nedeniyle Davutoğlu’na karşı oluşan tepkiyi kendilerinde topladılarBir süre sonra parti içinde kendilerine karşı olan herkesi aynı çuvala doldurdular. Hepsine ‘Davutoğlucu’ yaftası satarak bir tarafa itmeye başladılar” diye anlatıyorlar süreci. “Kendilerine biat etmeyen herkesi tasfiye etmeye çalışıyorlar” sözleriyle tamamlıyorlar. “En küçük bir eleştiriye tahammülleri yok. Bunu teşkilatta da herkes biliyor. Ama kimsenin bununla yüzleşecek, bununla kavga edecek cesareti yok” ifadeleri içerdeki havayı yansıtıyor.

Paralel AKP mi var?
Karşımızda AKP içindeki mevzilerden medyaya uzanan bir yapı var. Bir yazar tabloyu “televizyonda program yapanlar tesadüfen seçilmiyor. Bu gruplauyumlu politika izliyorsanız kendinize yer buluyorsunuz” sözleriyle resmediyor. 

Devamını Oku 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Barış Terkoğlu: Paralel AKP
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • adalet Pazartesi, 22:42

  şuandaki siyaslerede dahi can güvenliniz için başvuracak hiçbir siyasi yok hepsi tek elden nur cemaatinin fetönün darbe cuntasını parala abd israilin getiridği kişiler.isterseniz bir deneyin.tüm siyaslere darbe belgesini bir gönderelim hepsi darbeciler için hiçbir şey yapmaz ortada çünkü devlet yok.
 • ihanet büyük Pazartesi, 22:39

  bunlar figüranlara bakmayın bunlar gladyonun türkiye ve kürdistanda 20 milyon teriste selam olsun diyen terör örgütü pknın figüranları ortada devlet de yok vatan da darbeciler devleti yıkalı 45 yıl olmuş yeni devlet kurulmuş ermeni kürt haçlı evanjelik nur cemaati devleti yıktı girvas halkının israil diyenler silah dayayanlar abd ing. isrialin siyonsitlerin temcilcileri.kim siyasete gelecek bunlar karar verir.ne seçim var nede siyaset nede demokrasi evanjelik diyolog demek haçlı demek.tapınakçılar devleti yıktı.yeni krulan devletde siyasetçiler figüran parayla temsiclci dikmiş vatana ihanet bedeli 10 trilyon vatan hainleri türkiyede değişik tarikat kurup tüm ihbar hatları haçlıların başkenti evanjeliklerin başkenti konyada devleti nasıl yıktıklarını k.vadisi pusuyla anlatırlar.
 • atatürk Pazartesi, 22:33

  1993 de fetulalhçılarlaryım hertürlü işkence gördüm ömer diçerin akrabası ş.dinçer yakında yakında ordoks karaman devletinin gücünü görecek ler dedi tüm siyalerini saydı para vermediğimiz için hertürlü aşağılandık darbe cuntası haçlılar mehdi-isa-ruhullahı şeklinde yeni devlet kurmuş mehdi dedikleri nur cemaati lideri grek ordoks karamanlılar emrinde davutoğlu hükümeti ve siyasler isa ve ruhullahı dedikleri evanjelikler başbakan ve ekibi tbmm konya sgk da .haçlı ordusu konyada. ortada devlet yok siyasetçi isim seçerken bile ordoks inancı haçlı inancına uygun isim seçmişler.peygamber diye taparlar illüminati devleti yönetir.masonik yapı.bunlar temcilci.gerisi hikaye bunları oynatan himmet çetesi tüm ihbar hatları tüm sınavlar bunlara bağlı tapınakçılar.darp eden haçlıların canının sıkmamak gerekir.K.vadisi karmanda konyad diğer filmlerini çekenler yeni devlet kurmuşlar beyin dalglarını bozan çene eklemlerini çıkaran elektirk veren haçlı siyonistler.
 • Atam Pazartesi, 22:25

  akp cia mossad tel elden yöneti akp ihbar hattı cia teknik direktörü fuat avni lakaplı darba başbakanı darbe cumhurbaşkanı ve ekibinin emrinde ülkeyi tek elden konyadan yönetirler.bu ülkede ne seçim var nede demokrasi nede vatan var edirneden hakkiye pkk çeteleri ermeni çeteleri figürn dikmiş ağzınıza silah dayandımı elektrik verildi.işkence odlarında cia mossad yabancı istihbarat işkencesi gördünüzmü haçlıların figüranları devleti parayla satmışlar devleti evanjelikler konyadan tek elden yönetir.tanrının gücünü haçlı gücünü göstermek için her şey sahte seçimler sahte raporla cumhurbaşkanı başbakan onlar temcilci nur cemaati diye cemaat kuran ordoks ların devlet yokki yıktılar bu ülkede an güvenliği için başvuracak yer yok yeni bir devlet kurmuşlar google twittir ellerinde vatanı parayla satmışlar.darbe bildirisi okundumu darp edildinimi işkencenin hertürünü gördüm hertürlü yabancı istihbarat işkencesini gördüm devlet de yok vatanda bunlar figüran parayla tutulmuş figüran casuslar konyadan tek elden takım
 • konya Pazartesi, 22:19

  devleti yıkan darp edenlerin figüranları bunlar kurtlar vadisi pusuyu karamanda konyada karanlık kurulu ilgili işyerinde çeken işkence çetesi darp himmet çetesi ortada ne devlet var nede vatan evanjelikler nur cemaati altında sahte seçimler sahte hükümetler sahte siyasler ülkeyi fuat avni ve ekibi konyada.tapınakçı haçlıların başkenti konyada evanjeliklerin başkenti konyada.darbe cuntası devleti yıkalı 45 yıl olmuş ve herkes bilir.
 • vatan Pazartesi, 22:16

  Geçici hükümet tamam - Yeni Şafak
  https://www.yenisafak.com › Gündem Haberleri
  29 Ağu 2015 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından hazırlanan Geçici Bakanlar Kurulu'nu onayladı. MHP'li Tuğrul ...
  SOLHAN'DA SURUÇ KATLİAMI KINANDI | Gündem12
  gundem12.com/solhanda-suruc-katliami-kinandi/
  28 Tem 2015 - Basın açıklamasını HDP Solhan İlçe Örgütü Yöneticilerinden Yunus Dışarı okudu. Dışarı, okuduğu basın açıklamasında; “Suruç katliamını lanetliyoruz. ... Geçici hükümet, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini tedbirlerini ...kardeşi muzaffer dişarı başbakan cumhurbaşkanı zeki bayınıdr davutoğlu hükümeti derin pkk devleti yönetir.onlar temcilci devleti yıktılar devleti yıkanlar 45 yıldır temcilci dikenler öcalanın yerine muzaffer şaban zekerya koçak zeki bayındır ve ekibi haçlılar devleti yıktı bunlarda temcilciler.bir ülkede iki hükümet olurmu.nur cemaati altında sahte seçimler sahte hükümetler yeni bir devlet kurmuşlar ordoks karamanlılar ordoks rumlar devletin yıkıldığını kony

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.