Serdar Turgut: CHP'ye İzmir'de ne oldu?

CHP’li arkadaşlar yine, "Bizimle uğraşmak rahat, kolaysa iktidar partisi ile uğraş onu eleştir" diye sitemde bulunacaklar biliyorum ama bu konu CHP’yi çok aşan yapısal bir siyasi sorun ile ilgili .

KÜLTÜR SANAT .
serdar turgut: chpye izmirde ne oldu?

CHP’li arkadaşlar yine, "Bizimle uğraşmak rahat, kolaysa iktidar partisi ile uğraş onu eleştir" diye sitemde bulunacaklar biliyorum ama bu konu CHP’yi çok aşan yapısal bir siyasi sorun ile ilgili.

Türk siyasi ikliminde hayat tarzı sorunsalının önemli hatta belki de hayati önemde yeri var.

İlk kurulduğu günden bu yana mücadelesini yakından takip ettiğim Ak Parti de bir anlamda hayat tarzı sorunsalını kullanarak da iktidara yürüyüşünü kolaylaştırdı.

CHP de malum o bir tür 'hayat tarzı’nın endişeleri üzerine politikalar oluşturuyor.

Hayat tarzı sorunsalının en güçlü hissedildiği yerler kıyı bölgeleri ve İzmir’dir.


DÜŞÜNMELİYİZ
 

Solcusu, sağcısı ülkesinin sorunları hakkında her düşünen insan hayat tarzı sorunsalı ile yüzleşmek zorundadır. Bunu İzmir baz alarak yapmak doğrudur çünkü ortada hayli sorunlu olan bir örnek olarak duruyor.

Evet İzmir’de ne oluyor daha doğrusu CHP’ye İzmir'de neler oluyor?

Bu soruya doğru cevap bulunduğu takdirde politikaları tıkanmaya doğru giden CHP’nin de önünün açılmaya başlayacağını düşünüyorum.

Çok yakın bir zaman önce yine bir seçim öncesi İzmirli bir gazeteci arkadaşım "Burada sürpriz olmaz emin ol Ahmet Piriştina şu andan mezarından adaylığını koysa bile, böyle bir şey mümkün olsa onun ölüsü bile yine kesinlikle seçilirdi" demişti.

Devamını Oku 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Serdar Turgut: CHP'ye İzmir'de ne oldu?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.