Süleyman Özışık: Sorunları görmezden mi gelelim?

"Bu nasıl anket" başlıklı yazıma Türkiye'nin dört bir yanından tepki geldi .

KÜLTÜR SANAT .
süleyman özışık: sorunları görmezden mi gelelim?

"Bu nasıl anket" başlıklı yazıma Türkiye'nin dört bir yanından tepki geldi. Ben, görebildiğim birkaç il ve ilçede sorun olduğunu düşünüyordum lakin elektronik posta kutuma gelen mesajlara bakılırsa aday gösterilen pek çok isimden yana memnuniyetsizlik var.

Bu tür süreçlerin sıkıntılarını iyi bilen biriyim.

Neredeyse her bir seçmen gönlünden geçen ismin aday gösterilmesini ister. Bunlara ilaveten kimi arkadaşının, kimi dostunun, kimi beğendiği bir ismin aday gösterilmesini ister. 

Milletvekili uyumlu çalışacağı, teşkilat, ise uyumlu çalışacağı ve hatta etmeyeceği ismi partiye önerir. Bunu da anlıyor ve hak veriyorum.

Ancak yazıda bahsini ettiğim şey çok daha farklıydı. Tekrar anlatmaya çalışayım.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Özhaseki'nin aday belirleme sürecinde nasıl ince eleyip sık dokuduğuna şahidim. Tabanda karşılığı olan en doğru adayı ortaya çıkarmak için olağanüstü bir mücadele verdiğini de biliyorum.

Buralarda bir sorun olduğunu söylemiyorum. Söylemek istediğim şey çok basit. 

Kısa süre önce yapılan kamuoyu araştırmalarında yüzde 57 ile 60 arası oy aldığı belirlenen isimler hakkında yapılan son anketlerin gerçeği yansıtmadığını anlatmaya çalıştım. 

Yani şöyle düşünün. 

Anket şirketi seçmene, "Kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?" diye soruyor. Eski bir milletvekili, ikamet etmediği, sokağını, caddesini bilmediği, insanını tanımadığı ve hatta 2-3 yıl boyunca uğramadığı o ilçedeki anketlerden birinci sırada çıkıyor!

Ya da ilçed...

Devamını Oku 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Süleyman Özışık: Sorunları görmezden mi gelelim?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.