Orhan Uğuroğlu: Kur'an diyor ki; Oku, AKP diyor ki; Okuma

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, "Kur'an diyor ki 'oku', AKP diyor ki 'okuma.' KDV'nin %18'e çıkarılması Cumhur İttifakı'nın cahil cumhur yaratma niyetidir" diye konuştu.

KÜLTÜR SANAT .
orhan uğuroğlu: kuran diyor ki; oku, akp diyor ki; okuma

Diyanet İşleri Başkanlığı Hz. Peygamber'imize inen ilk vahyin "oku" emriyle başlamasını ve bu emrin iki defa tekrar edilmesini, "Okumanın ve bilmenin dinde ve insan hayatında ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Kur'an'ın, canlılar arasında insanın farklı ve üstün yerini onun öğrenme özelliği ile tanımlaması son derece anlamlıdır" diyor.

Resmî Gazete'de yayınlanan ve 1 Ocak 2019'da yürürlüğe girecek olan düzenleme ile e-gazete, e dergi ve e-kitapta KDV'nin %18'e çıkarılması eleştiri yağmuruna neden oldu.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, "Kur'an diyor ki 'oku', AKP diyor ki 'okuma.' KDV'nin %18'e çıkarılması Cumhur İttifakı'nın cahil cumhur yaratma niyetidir" diye konuştu.

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, "Okumaya vergi koymak AK değil Kara Parti icraatıdır" diye tepki gösterdi.

Anayasa Mahkemesi e. Başkanı Yekta Güngör Özden, "Onlar dindar, kindar ve cahil bir nesil istiyorlar. Cumhurbaşkanı tarafsızlık yemini ediyor ama CHP'ye, Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı kindar oluyorlar" dedi.

1 Ocak 2019'da e-gazete, e dergi ve e-kitabın KDV'sinin %18'e çıkarılması toplumun çeşitli kesimlerinde tepki ile karşılandı.

Devamını Oku 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Orhan Uğuroğlu: Kur'an diyor ki; Oku, AKP diyor ki; Okuma
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.