Dilipak: Aman dikkat!

ABD Suriye’den çekiliyor!İlk duyunca sanki kulağa hoş geliyor gibi, ama bana bu geri çekilme bir oyun gibi geliyor .

KÜLTÜR SANAT .
dilipak: aman dikkat!

ABD Suriye’den çekiliyor!

İlk duyunca sanki kulağa hoş geliyor gibi, ama bana bu geri çekilme bir oyun gibi geliyor.

Önce, “geri çekiliyorum” dediğinde bölgeden ayrılacak asker sayısı 2000 kadar. Öyle geri çekildiği falan yok. On binlerce TIR silah, mühimmat ve hayatı idame ettirmek için destek malzemesi yığdı bölgeye.  ARAP NATO’sunu kurabilseydi SDG unsurlarını bu silahlarla donatıp Mısır’dan kiralayacağı bu orduya eklemleyecekti. O proje olmayınca, şimdi yeni bir yol deniyor.

Suriye’den ayrılan sınırlı sayıda TIR’lar, geri çekilen Amerikan askerlerinin kişisel malzemeleri ve bürolarındaki kayıt sistemlerinden oluşuyor. Arkalarında bir orduyu donatacak kadar silah ve mühimmat bırakıp geri çekiliyorlar.

SDG unsurları da daha ilk günden, kontrollerindeki bölgelerde bulunan esirleri ve mahkumları serbest bırakmışlar. Bunların sayılarının çekilen Amerikan askerlerinin birkaç katı olduğu söyleniyor. Bunların hangi şartla serbest bırakıldıkları, bunların nereye gönderileceği de bilinmiyor. Bunların Sina veya Fergana tarafına gönderilebileceği de söyleniyor. Ürdün’e gönderileceği de söyleniyor. Bir süreden beri Suudilerin üniversitelere, özellikle de din eğitimi ve dini hizmetler konusunda, maaşları Riyad’dan ödenen çok sayıda Vehhabi hocayı Ürdün’e gönderdikleri biliniyor. Bu da Ürdün’deki İhvana yakın Filistinliler ve ılımlı bir dini hayata sahip Ürdün halkı arasında ciddi sorunlara sebeb olduğu biliniyor.

Devamını Oku 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dilipak: Aman dikkat!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.