Nagehan Alçı: Mustafa Sarıgül beni aradı

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün kendisini aradığını ve "Her gün sahadayım. Bana inanılmaz bir ilgi ve özlem var. Halk Sarıgül'ü istiyor. Şişli Sarıgül diye inliyor" dediğini aktardı.

KÜLTÜR SANAT .
nagehan alçı: mustafa sarıgül beni aradı

Nagehan Alçı, "İYİ Parti'nin gözünden ittifak ve çok ilginç ayrıntılar" başlığıyla yayımlanan yazısında "Son günlerde CHP'nin Şişli adayının eski il başkanı Cemal Canpolat olduğunu çok kesin bir dille söyleyen birçok CHP'li var. İçlerinden bazıları sözlerine güvendiğim kaynaklar. Ben ekranda 'Eğer CHP adayı Canpolat olursa Sarıgül bağımsız ya da DSP'den bile girse kazanamayabilir' yorumunu yapmıştım. Bunun üzerine Mustafa Sarıgül aradı" ifadesini kullandı.

Alçı, Sarıgül'ün şu ifadesini aktardı:

 

— Her gün sahadayım. Bana inanılmaz bir ilgi ve özlem var. Halk Sarıgül'ü istiyor. Şişli Sarıgül diye inliyor. Kemal Bey İstanbul'un oylarını yükseltmek istiyorsa beni aday yapmak zorunda. 2014'te İstanbul'a uygun gördüğü bir ismi, üstelik şimdi bu kadar da teveccüh varken Şişli'ye aday yapmamasını bu halka anlatamaz.

Alçı, "Peki ya yapmazsa? B seçeneği ne? DSP'den aday olur musunuz ya da bağımsız girer misiniz?" sorusuna Sarıgül'ün yanıtının "Tek bir seçenek var, o da CHP adaylığı. İstanbul'da büyükşehir dahil, benden başka öne çıkan, sivrilen, halkın tanıdığı, bildiği tek bir aday yok. Parti kazanmayı hedefliyorsa ben ortalamayı yukarı çekerim. Ekrem Bey'in de beni istemesi lazım" olduğunu belirtti.

'MEYDAN BOŞ MU?'

Nagehan Alçı, söz konusu yazısının devamında AK Parti'nin İstanbul'da yürüttüğü yerel seçim çalışmalarına da değindi. "İstanbul'da AK Partili hangi ilçeye gitsem aynı şikayetle karşılaşıyorum; sahada kimse yok" diyen Alçı, şunları kaydetti:

— Mevcut belediye başkanları özellikle de bir beklenti içindelerse gayret ediyorlar ama birçok yer için ismi geçen belediye dışından isimlerin hiçbiri sokağa inmemiş. AK Parti'de yine her şeyi Tayyip Erdoğan'dan bekleme ataleti görüyorum. O nedenle ilçe adayları da bir an önce açıklanmazsa ciddi bir vakit kaybı olacak. Herkes her şeyi Erdoğan'ın işareti ile yapıyor gibi bir hava var, bunun kırılması gerekir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Nagehan Alçı: Mustafa Sarıgül beni aradı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.