CHP-İYİ Parti ittifakı nereye gidiyor?

CHP-İYİ Parti ittifakı için Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener üç kez bir araya geldiler .

KÜLTÜR SANAT .
chp-iyi parti ittifakı nereye gidiyor?

CHP-İYİ Parti ittifakı için Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener üç kez bir araya geldiler.

Önce Bülent Tezcan ile Koray Aydın, sonra Oğuz Kaan Salıcı ile Koray Aydın listeler üzerinde çalıştı. Dün CHP-İYİ Parti ittifakı açısından kritik bir 24 saat yaşandı. MYK toplantısında Kılıçdaroğlu, “Bu iş en kısa sürede bitsin” diye talimat verdi. Bu süre zarfında ittifak gitti geldi.

Bugün için ya iki liderin kameraların karşısına geçip “Anlaştık” diye açıklama yapmaları, ya da iki partinin ayrı ayrı açıklama yapıp bu işin bittiğini ilan etmeleri bekleniyordu. Çünkü süreç uzadıkça bu iş kabak tadı vermeye başladı. Liderlere “Bu iş olumlu ya da olumsuz bir an önce bitsin” baskısı artmaya başladı.

İttifak süreci Kılıçdaroğlu’nun 20 Kasım’da Akşener’i ziyaretiyle başladı. Bu süre zarfında iki lider, ortak dostlarının evinde iki kez görüştüler. Akşener ilk başta “Bu işin istikşafi görüşmelere dönmemesi için 15 günde sonuçlandırılması lazım”uyarısında bulunmuştu. Ancak süreç uzadı, 22 günü buldu. Bu kadar önemli bir olayda 1 haftalık gecikme olabilir. Ama iş uzadıkça yıpratıcı olmaya başladı. İttifak görüşmelerinin başında Kılıçdaroğlu, “Meral Hanım Ankara için çok ısrar ediyor” demişti. Akşener’le görüşmemizde kendisi de aynı noktanın altını çizmiş, Kılıçdaroğlu’nu doğrulamıştı.

 

Devamını Oku 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git CHP-İYİ Parti ittifakı nereye gidiyor?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.