Bir hesap hatası yapılmasın da

Nerede o dünkü muteber adamlar. Bir anda buhar oldular sanki. Ve bu isimler, etraflarında bir sürü “küskün” orta yerde dolaşıp duruyorlar. Ortalıktan kaybolanlar kadar, onları unutanlar da sorumlu.

KÜLTÜR SANAT .
bir hesap hatası yapılmasın da

O birilerinin unutuluvermelerinin sebeplerinden biri de, yok olduklarında gerilerinde bir boşluk bırakmayan insanlar olmaları sanki. Yoklukları farkedilmiyor. Peki onlar nasıl oralara geldiler?. Bugün koltuklarını dolduranlar, yarın aynı akıbeti paylaşmak istemiyorlarsa, daha fazla ekranlarda gözükmek değil, kalplere girmek zorundalar. Ve bu tip insanların daha fazla itibar görmemesi gerek.

Aradan epey zaman geçti ama, hatırlayalım, son baro seçimlerinin sonuçları nasıldı? Sonuç felaket. Eğitim seviyesi yükseldikçe ve yaş gençleştikçe oy oranınız düşüyor. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul Barosu Başkanlık seçiminde, baroya kayıtlı 41 bin 462 avukattan 26 bin 294 kişi, 105 sandıkta oyunu kullandı. Seçimde, 8 bin 77 oy alan Kemalist, CHP’nin Ulusalcı kanadını oluşturan “Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu”nun adayı Mehmet Durakoğlu birinci oldu. 2. sırada yine CHP’li, ama Kürt açılımını savunan kanada daha yakın Çağdaş Avukatlar Yükseliş Grubu›nun adayı Hasan Kılıç 6 bin 856 oy aldı. Durun, daha bitmedi. Türkiye’nin en büyük barosunda solcu “Avukat Hakları Grubu” adayı Mustafa Gökhan Ahi 2 bin 488 oy ile üçüncü. Liberal sol Fikret İlkiz 2.238 ile 5. sırada. HDP’ye yakın sol isim Eren Keskin 1645 oyla 6.

AK Parti’ye yakın isim “Baroda Değişim ve Gelişim Hareketi” adayı Talat Canbolat 2 bin 407 oy ile ancak 4. olabildi. 10 sene önce 2700 oyları vardı. Bugün CHP çizgisindeki solun oyu 21.306. Gelinen nokta şu: 26 bin 294’de 21.306 sol. AK Partiye yakın aday solun onda biri. Hadi Cumhur İttifakını da ekleyelim. İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu adayı Kaptan Yılmaz 1203 oy ile 7. oldu. 

SDP’li, Atatürkçü, İyi Parti’den aday olan “Avukat Hareketi grubu” adayı Başar Yaltı bu hesaba dahil değil. O da 965 oy alarak 8. oldu.

Devamını Oku 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bir hesap hatası yapılmasın da
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.