Ahmet Hakan, Soylu için verilen 'ifade özgürlüğü' kararını yorumladı: Vay, vay, vay

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Kılıçdaroğlu FETÖ'cülere iş birliğinin bedelini ödeyecek. İspat etmezse onun boğazına ne takacağız görecek. Bir düzenbaz. Türkiye böyle sahtekar görmedi" ifadesi için verilen ifade özgürlüğü kararını yorumladı.

KÜLTÜR SANAT .
ahmet hakan, soylu için verilen ifade özgürlüğü kararını yorumladı: vay, vay, vay

Ahmet Hakan,"Türkiye nasıl İsveç Norveç falan olur?" başlığıyla yayımlanan yazısında "Düzenbaz demişti. Sahtekâr demişti. Edepsiz siyaset yapıyor demişti. Çirkef demişti. Demişti de demişti yani. Kemal Kılıçdaroğlu da bu sözleri nedeniyle Süleyman Soylu'yu mahkemeye vermişti. Ve işte o dava sonuçlandı. Mahkemenin kararı şu: Süleyman Soylu ile ilgili kovuşturmaya gerek yoktur. Kararın gerekçesinde vurgulananlar ise şunlar; Kanaat açıklama özgürlüğü, kışkırtmayı da kapsar. Politikacılara karşı sert eleştiriler yapılabilir. Politikacılara karşı saldırgan ifadeler kullanılabilir. Politikacılara karşı kaba cümleler kurulabilir" hatırlatmasında bulundu.

Hakan, şöyle devam etti:

— Vay! Vay! Vay! Maşallah! Maşallah! Size bir şey söyleyeyim mi? Eğer mahkemelerimiz, bu çoook ama çooook özgürlükçü yaklaşımı, sadece iktidardaki siyasetçilerimiz söz konusu olduğunda değil de muhalefetteki siyasetçilerimiz söz konusu olduğunda da ortaya koyarlarsa çok kısa sürede İsveç, Norveç falan oluruz.

 
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ahmet Hakan, Soylu için verilen 'ifade özgürlüğü' kararını yorumladı: Vay, vay, vay
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.