Ahmet Hakan: Açılın, Erdal Beşikçioğlu'nu savunacağım

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Hepimiz aynı gemideyiz" sözleri sosyal medyada tepki çeken oyuncu Erdal Beşikçioğlu'na destek yazısı kaleme aldı.

KÜLTÜR SANAT .
ahmet hakan: açılın, erdal beşikçioğlunu savunacağım

Ahmet Hakan, "Açılın! Erdal Beşikçioğlu'nu savunacağım" başlığıyla yayımlanan yazısında "Vuruyorlar da vuruyorlar Erdal Beşikçioğlu'na. Neymiş? Sabah gazetesine mülakat vermiş. Kendisine mikrofon uzatılmış, adam da ne düşünüyorsa söylemiş. Ne var bunda? Nedir bu yobazlık?" ifadesini kullandı.

"Neymiş? 'Aynı gemideyiz' demiş, 'Dolara geçmedim' demiş. Yahu dolara geçmemek suç mu? Gemi battığında hepimiz batmayacak mıyız? Gemi dendiğinde, lira dendiğinde AK Partili mi olunuyor? Kendinize gelin! Neymiş? 'Vatanım için gerekirse ölürüm' demiş" diyen Hakan, şöyle devam etti:

— Vatanseverlik bağışlanmaz bir suç haline geldi de haberimiz mi olmadı? Nedir buradaki mesele? Neymiş? "Sanatçının ideolojisi olmaz" demiş! Bu cümlenin neresinde "hükümete yalakalık" var kardeşim? Adam fikrini söylemiş. Sen de çıkar, "Sanatçının bir ideolojisi olur" dersin olur biter! Neymiş? O gazeteye röportaj verilmezmiş! "Söyleyene bakmayın, söylenene bakın" diyorduk… Ne yani? Şimdi de "Söylendiği yere de bakmayın" mı diyeceğiz? Gidişat geriye, hep daha geriye mi olacak?

Sputnik

 
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ahmet Hakan: Açılın, Erdal Beşikçioğlu'nu savunacağım
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.