Diyarbakır halkına tuzak üstüne tuzak!

"O hendeklerin önünde bekleyenler, hayatını kaybedenler halkın en yoksullarıdır ve yoksullar arasında HDP’li elitlerin hiçbiri yok."

KÜLTÜR SANAT .
diyarbakır halkına tuzak üstüne tuzak!

Orhan Miroğlu Star gazetesindeki yazısında Demirtaş'ın Diyarbakır'da halkı sokağa çağırmasını konu alıyor ve bu çağrının "Demirtaş'ın siyasi bir proje" olduğunu ortaya koyduğunu  söyleyerek feryat ediyor: "Bu trajediyi durdurun artık". İşte o yazı...

Selahattin Demirtaş, 6-8 Ekim’de yaptığı çağrıya benzer bir çağrıyı Diyarbakır-Sur için yaptı.

Demirtaş bugün halkın sokaklara çıkmasını ve Sur’a yürümesini istiyor. Yürüyüşün başında o ve arkadaşları olacak mı bilmiyoruz, zayıf bir ihtimal.. Ama bu çağrının dört başı mamur bir provokasyon olduğu açıktır.

Demirtaş’ın siyasi bir proje olduğunu ortaya koyan korkunç bir çağrı. Demirtaş belli ki, elindeki son siyasi kozları, kaç kişinin hayatına mal olursa olsun, sahaya sürecek. Ekim katliamını ve o katliamda hayatını kaybeden masum insanları unutmuş olarak tabi.

Sur’da güvenlik güçlerinin operasyonları devam ediyor. Yolun sonuna gelindi. Çok kan aktı. Kürtler ve Türkler, ülkenin bir parçasında, devam eden bu kanlı oyunu ibretle izliyorlar. Sur’da ve Cizre’de yabancı keskin nişancıların, askerlerimiz ve polisimizi vurup şehit ettiklerine tanık olduk.

Kürt halkının en haklı en masum taleplerine kan bulaştı, her şeyi kirlettiler..

Sur’da girilmemiş, önündeki çukurlar kapatılmamış kırk kadar bina var. Militanlar bu evlere sıkışmış durumdalar. Sivilleri esir almışlar ve valiliğin son bir haftada bir kaç açtığı güvenlik koridorlarından geçmelerine izin vermiyorlar.

İstedikleri daha fazla kan, gözyaşı ve daha fazla ölümdür.

Cizre’de deneyip sonuç alamadıkları bir planı, Sur’da denemek istiyorlar. Cizre’de güvenlik koridorunun açılmasını engellediler. Oysa son ölümler yaşanmayabilirdi.. Cizre halkı, hiçbir şekilde destek vermedi. PKK işgalinden sonra halk haraç mezat, yakınlardaki ilçelere sığındı. Bu ilçede şimdi hayat normale döndü, Cizreliler yavaş yavaş evlerine dönüyorlar artık.

Sur’da da olacak olan bu.

Demirtaş, hendekleri kapatmaktan söz ediyor. Sur’da kapatılacak hendek filan kalmadı pek. Ama Nusaybin’de daha bir ay önce 400 civarında olan hendek ve  barikat sayısı, şimdi bin civarında.

Demirtaş kan dökülmesini istemiyorsa yüzünü buyursun Nusaybin’e dönsün. Silahlı gruplara çağrı yapsın, terk etsinler Nusaybin’i. Kan dökülmesin ve kimse ölmesin.

Umarım Diyarbakır halkı bu anlamsız ve faydasız çağrılara uymaz.

Umarım Diyarbakır halkı, bu çağrıları boşa çıkarır.

HDP ve lideri, bu yolun yol olmadığını anlamalıdır artık. Bu zulmün böyle asil bir halka reva görülmesi ayrı bir işkence, ayrı bir haksızlıktır.

O hendeklerin önünde bekleyenler, hayatını kaybedenler halkın en yoksullarıdır ve yoksullar arasında HDP’li elitlerin hiçbiri yok.

Bu trajediyi durdurun artık!

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Diyarbakır halkına tuzak üstüne tuzak!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.